FB Odra Wodzisław
FB Odra Wodzisław

Odra Wodzisław i Pniówek z Pawłowic zakończyły trzecioligowy sezon. Dla obu ekip był on pełen emocji. Niestety, tych z rodzaju nieprzyjemnych. Obie drużyny w pewnym momencie zamieszały się w walkę o utrzymanie i zarządy klubów musiały reagować. W Pawłowicach stery przejął doświadczony Jak Furlepa i dość szybko wyprowadził drużynę na prostą. Trudniejsza sytuację miał, wracający do Wodzisławia, Ryszard Wieczorek. Ostatecznie jednak po wysokim zwycięstwie w Gaci – również wodzisławianie mogli się cieszyć z utrzymania.

W ostatniej serii gier Odra podejmowała Polonię Bytom, która miała się bić o awans, ale z tych zapowiedzi niewiele wyszło. Mecz na stadionie przy ul. Bogumińskiej, dość niespodziewanie wygrali miejscowi 1:0, a na listę strzelców wpisał się Wojciech Wenglorz. Wodzisławianie ostatecznie zostali sklasyfikowanie na 11. pozycji w lidze.
Pniówek na zakończenie kampanii 2021/22 zagrał w Gubinie z tamtejszą Cariną i po dobrym występie mógł cieszył się z wygranej 4:1 i z 8. miejsca w lidze.

ODRA WODZISŁAW – POLONIA BYTOM 1:0 (0:0)
Bramka: Wojciech Wenglorz (48.)

CARINA GUBIN – PNIÓWEK PAWŁOWICE 1:4 (1:1)
Bramki: Michał Kochanowski (30.) – Mateusz Szatkowski (23.), Dawid Hanzel (56., 68., 87.)

Komentarze

Dodaj komentarz