Fot. MZK Jastrzębie.
Fot. MZK Jastrzębie.

Powodów jest kilka: otwarcie wiaduktu na Al. Piłsudskiego, zamknięcie dla ruchu odcinka ul. 1 Maja w dzielnicy Zdrój, a także oddanie do użytku ronda przy ul. Ranoszka. W tym ostatnim przypadku zmiana rozkładu jazdy nastąpi kilka dni później. 

Przebudowa Alei Piłsudskiego zakończona a wiadukt oddany do użytku.

Od 20 czerwca linie: B10, B11, B12, B13, C15, S10, S11, S13, S14, S15, S16 i W11 wracają na swoje pierwotne trasy. Do obsługi pasażerów przywrócony zostaje przystanek „Al. Piłsudskiego – Pszczyńska”.

Kolejne zmiany związane są z budową deptaku przy ul. 1 Maja.

Droga pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami: Mikołaja Witczaka i Tadeusza Kościuszki a skrzyżowaniem z ulicą Karola Miarki zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego. Co za tym idzie, na przystankach: „1 Maja Bank”, „1 Maja Kościół” i „Karola Miarki” nie pojawią się już autobusy. W zamian na ul. 1 Maja (okolice budynku starego sądu) usytuowany zostanie nowy przystanek „1 Maja Park”, który będzie obsługiwany przez 3 linie autobusowe - B13, C11 i C13.

Zamknięcie ul. 1 Maja spowoduje zmianę trasy i godzin przejazdu linii: B11, B13, B14, C11, C12, C13, C14, S12, S13:

Linia B13

W kursach na trasie od Pielgrzymowic i Bzia do przystanku „Urząd Skarbowy” autobusy będą kursowały ul. 1 Maja z obsługą nowego przystanku „1 Maja Park”, następnie przejadą ulicami: Kościuszki, Ofiar Faszyzmu, Słoneczną i Broniewskiego do Dworca Zdrój.

Linia B14

W kursach z Bzia do Urzędu Skarbowego autobusy przejadą ul. Słoneczną i skończą kursowanie na Dworcu w Zdroju.

Linia C11

Od przystanku „Urząd Skarbowy” linia będzie kursowała ul. 1 Maja z obsługą nowego przystanku „1 Maja Park, następnie przejedzie ulicami: Kościuszki, Ofiar Faszyzmu, Słoneczną, Broniewskiego przez Dworzec Zdrój, ul. Armii Krajowej do przystanku „Armii Krajowej WORD” i dalej po dotychczasowej.

Linia C13

W kursach z KWK Jas-Mos do przystanku „Zdrojowa” linia będzie kursowała ul. 1 Maja z obsługą przystanku 1 Maja Park, następnie przejedzie ulicami: Kościuszki, Ofiar Faszyzmu, Słoneczną, Broniewskiego przez Dworzec Zdrój, Al. Jana Pawła II do przystanku „Hala Sportowa” i dalej po stałej trasie.

Z obsługi linii zostaną wyłączone przystanki usytuowane przy ul. 1 Maja i Armii Krajowej (zadnia te przejmą linie C12, C14 i S13).

Linie C12 i C14

Z obsługi linii C12 i C14 wyłączone zostaną przystanki: „Armii Krajowej WORD” i „Armii Krajowej – Kasztanowa”. Zamiennie autobusy przejadą ul. 1 Maja i Karola Miarki i będą obsługiwały przystanki: „1 Maja-Kasztanowa” i „1 Maja - K. Miarki”.

Linia S12 zostaje całkowicie zawieszona

Wszystkie kursy linii S12 zostaną realizowane linią S13.

Linia S13

Linia ta przejmie zadania linii C12 i obsłuży przystanki przy ulicach: 1 Maja, Kasztanowej, Armii Krajowej, a także, w przypadku każdego kursu, przejedzie przez Osiedle Przyjaźń.

Trasa linii S13 zostanie wydłużona w centrum miasta - do obsługi linii zostaną włączone przystanki: „Warszawska” i „Al. Piłsudskiego - Os. Pionierów”.

Zakończenie objazdu (dla autobusów) na ul. Ranoszka planowane jest kilka dni później. Linie: M10, C12, C14 i W09 ponownie będą obsługiwały przystanek „Armii Krajowej – Ranoszka”. Dodatkowo zostanie zmieniona trasa przejazdu linii M10 - będzie ona obsługiwała nowo powstały przystanek „Złote Łany”. Co ważne, z obsługi linii wyłączony zostanie przystanek „Ranoszka - Komuny Paryskiej”.

Zmienione rozkłady jazdy dostępne na stronie internetowej: http://e-biletmzkjastrzebie.com:8081/

Komentarze

Dodaj komentarz