Źródlo: UGiM Czerwionka-Leszczyny
Źródlo: UGiM Czerwionka-Leszczyny

Wydarzenie odbędzie się w plenerze w godzinach od 9.00 do 17.00. Organizatorzy zaplanowali przejazd na rowerach trasą liczącą ok. 60 kilometrów przez wszystkie dzielnice i sołectwa gminy, tj.: Leszczyny, Książenice, Czuchów, Czerwionka, Dębieńsko, Bełk, Palowice, Szczejkowice, Stanowice i Przegędza. Start sztafety sprzed leszczyńskiego zameczku zaplanowano na godz. 9.00.  Uczestnicy mogą dołączyć w każdej miejscowości gdzie będzie przejeżdżać sztafeta rowerowa. Dystans sztafety nawiązuje do obchodów jubileuszu 60-lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom, które są obchodzone w 2022 roku. Zapisy do sztafety będą możliwe na miejscu w okolicy zameczku w dniu wydarzenia tj. 25 czerwca od godz. 8.15 oraz elektronicznie za pośrednictwem zgłoszenie na email: wioleta.grzybek@aktywnispolecznie.com do dnia 24 czerwca br.

Dla uczestników, którzy przejadą cały dystans ok. 60 kilometrów oraz części osób, które pokonają znaczną część trasy, przewidziano na mecie posiłek, tj. kiełbasa z grilla + woda.  

Na leszczyńskim zameczku od godziny 13.00 na uczestników i mieszkańców będą czekać miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez strażaków z OSP Leszczyny i OSP Dębieńsko Stare, stoisko rowerowe przygotowane przez ROWER & SPORT Serwis z Leszczyn oraz stoiska gastronomiczne. Dla najmłodszych mieszkańców będą również dmuchańce oraz animacje które będą prowadzone przez pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Czerwionki-Leszczyn.

Od godziny 14.00 zaplanowane są m.in. prelekcja przedstawiciela policji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz pasjonata historii lokalnej o tradycji leszczyńskiego Zameczku, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej jak również konkursy dla dzieci i całych rodzin organizowane przez członków PTTK koło „Ramża” i stowarzyszenia Aktywni Społecznie. Dla zwycięzców konkursów czekają drobne upominki.

Na profilu społecznościowym stowarzyszenia: https://www.facebook.com/ASyCL znajdują się szczegółowe informacje o wydarzenia w tym m.in. Regulamin sztafety rowerowej z mapką przejazdu oraz plikiem do pobrania na aplikacje internetowe jak również filmiki promocyjne i plakat wydarzenia.

- Serdecznie zapraszam jako pomysłodawca wydarzenia w imieniu własnym i członków stowarzyszenia całe rodziny i wszystkich mieszkańców Czerwionki-Leszczyn na integracyjny festyn oraz przejazd sztafetą rowerową wokół naszej gminy - mówi Marcin Stempniak.

Zadanie publiczne organizowane przez członków stowarzyszenia Aktywni Społecznie wraz z licznymi partnerami i wolontariuszami jest finansowane ze środków gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny.

Podczas festynu przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz Krzysztofa Najdowskiego, więcej tutaj: https://zrzutka.pl/ejep55.

Komentarze

Dodaj komentarz