Zdjęcie poglądowe / Phxere.com
Zdjęcie poglądowe / Phxere.com

Sytuacja miała miejsce w minionym tygodniu. Świadek zadzwonił na numer alarmowy, gdyż został poproszony przez taksówkarza o pomoc, w związku z agresywnymi klientami. Policjanci udali się na miejsce.

- Na miejscu policjanci zatrzymali już oddalającą się 23-letnią kobietę. Dwie następne kobiety w wieku 21 i 24-lata zostały zatrzymane parę minut później przez wywiadowców - informuje jastrzębska policja.

Z ustaleń śledczych wynika, że do stojącej taksówki wsiadły trzy młode kobiety i zamówiły kurs. W trakcie jazdy poprosiły o podjechanie pod bankomat, dwie z nich udały się po pieniądze. W pewnym momencie zaczęły uciekać, taksówkarz ruszył w pościg. Złapał jedną z kobiet, druga cały czas siedziała w pojeździe. Mężczyzna poinformował jastrzębianki, że jedzie z nimi na policję, wtedy jedna z pasażerek zaczęła do dusić, zmuszając go do zatrzymania pojazdu.  

Na miejsce przybyła także trzecia z kobiet, która także biła mężczyznę. Kobiety uderzały, kopały. Po zatrzymaniu pojazdu uciekły. Mundurowi po podanym rysopisie szybko zatrzymali podejrzane o pobicie.Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez śledczych trójka podejrzanych kobiet usłyszała zarzuty dotyczące pobicia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Policja Jastrzębie-Zdrój.

Komentarze

  • Jastrzębianin 20 czerwca 2022 13:29Jak zwykle jastrzębska policja broni patologi, stawiają zarzut pobicia, bo mniejszy wyrok, a tu ewidentnie doszło do rozboju, mało tego, to duszenie można też podciągnąć pod usiłowanie zabójstwa. Wiadomo patologiczny elektorat pisu musi być chroniony, a jastrzębska policja ma w tym doświadczenie.

Dodaj komentarz