Fot. szer. Justyna Poznakowska, źródło: Służba Więzienna Racibórz
Fot. szer. Justyna Poznakowska, źródło: Służba Więzienna Racibórz

Jednym z najważniejszych zadań służby więziennej jest prowadzenie oddziałów penitencjarnych, które sprzyjają kształtowaniu społecznie pożądanych postaw. To już norma, że osadzeni pracują, uczą się w szkołach czy uczestniczą w zajęciach kulturalno-oświatowych. W raciborskim zakładzie, jedną z metod resocjalizacji jest muzyka.

- Dobrze wiemy, że muzyka jest świetnym nośnikiem wartości oraz posiada moc terapeutyczną. Słowa połączone z muzyką mają ogromny wpływ na drugiego człowieka, mogą zainspirować do pozytywnej zmiany. W związku z tym funkcjonariusze Służby Więziennej w Raciborzu prowadzą oddziaływania wychowawcze wykorzystujące muzykę i zapraszają wykonawców, którzy promują pozytywne wartości - informuje szer. Justyna Poznakowska.

W piątek 17 czerwca, w zakładzie odbył się koncert rapera Artaszesa Barojana, który urodził się w Armenii. ARCI to osoba, która ma za sobą trudną przeszłość. 

- Kilkanaście lat temu wraz z rodziną przyjechał do Polski. Od 2004 roku przestał nadużywać alkoholu, stosować środki odurzające, założył wspaniałą rodzinę i muzykuje dzieląc się ze społeczeństwem pozytywnym przekazem. Dzięki osobistej zmianie artysty, jego słowa są niezwykle autentyczne i przekonywające - słyszymy.

Jak informuje raciborska służba więzienna, skazani uważnie wsłuchiwali się w muzykę rapera i przedstawiane przez niego świadectwo.  

Komentarze

Dodaj komentarz