Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki/Wikimedia Commons
Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki/Wikimedia Commons

Zapytany o, to kiedy opuści Radę Ministrów, odpowiedział: "W tej chwili nie jestem już w rządzie. Wniosek o odwołanie już złożyłem do premiera i został on przyjęty. O ile mi wiadomo, to prezydent też go podpisał" - przekazał Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przez 20 miesięcy urzędował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - "Oczywiście miałem być o cztery miesiące krócej w rządzie, ale wybuchła wojna w Ukrainie. Dzisiaj przebieg wojny jest taki, że nie wiadomo, kiedy się ona skończy. Natomiast mniej więcej wiadomo, kiedy będziemy mieli wybory, w związku z tym musiałem wybrać i wybrałem. Chętnie bym doczekał do końca wojny, ale wygląda na to, że będzie się ona ciągnęła dłużej" - przekazał Kaczyński w rozmowie z PAP.

Kaczyński podał również nazwisko swojego następcy: "Nie jest już właściwie tajemnicą, że to ma być szef MON Mariusz Błaszczak. To całkowicie naturalna decyzja. Mamy wojnę, a on jest ministrem obrony, więc w tej szczególnej sytuacji, w jakiej jesteśmy, takie połączenie ma bardzo duże zalety" - poinformował Kaczyński.

Przypomnijmy, że Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 roku. Tym samym został przewodniczącym Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Teraz polityk chce zająć się przygotowaniem partii do wyborów.

Komentarze

Dodaj komentarz