UM Jastrzębie-Zdrój
UM Jastrzębie-Zdrój

Nowym pojazdem zeroemisyjnym, który może uzyskać dofinansowanie jest pojazd kategorii M1, który jest fabrycznie nowy oraz nie był przed zakupem zarejestrowany. Dotyczy to również pojazdu, który był zakupiony i zarejestrowany przez dealera samochodowego, importera lub firmę leasingową, z przebiegiem kilometrowym nie wyższym niż 50 km.

Dotacja może wynieść nawet 18 750 zł lub 27 000 zł w przypadku osoby fizycznej posiadającej kartę dużej rodziny. Cena pojazdu zeroemisyjnego nie może przekroczyć 225 000 zł (ta granica nie dotyczy osoby fizycznej posiadającej kartę dużej rodziny). Wnioski o dofinansowanie w formie dotacji można już składać w okresie od 12.07.2021 r. – 30.09.2025 r. jednak nie dłużej niż do wyczerpania środków alokacji.

Przygotowane wnioski o dofinansowanie w formie dotacji należy składać w wersji elektronicznej wyłącznie przez Generator Wniosków o Dofinansowanie („GWD”) dostępny na stronie internetowej. Szczegółowe informacje dotyczące programu można znaleźć na stronie internetowej z ogłoszeniem.

Komentarze

  • Obywatelka24 23 czerwca 2022 22:34Co ze stacjami ładowania? Nie dość, że jest za mało, to jeszcze energia jest w nich 2-4 razy droższa (zależy od mocy ładowania) niż w domu. A jeśli rząd chciałby milion aut elektrycznych na polskich drogach to będziemy potrzebować "tylko" 18 GWh dodatkowej energii (której NIE MAMY). Kupiłbym elektryka - ALE: czas ładowania na razie jest niedopuszczalny (3-6 godzin przy szybkiej ładowarce, 24 godz z gniazdka domowego, a spalinowca zatankujesz w 5 minut), musi mieć REALNY zasięg minimum 500-600 km (bo to co podają na papierze ma się nijak do rzeczywistości), bezpieczny (są coraz częstsze pożary elektryków - a palą się tak gwałtownie, że nie zdążysz opuścić kabiny), cena - elektryk jest średnio o 30-40 % droższy od tego samego modelu spalinowego, trwałość akumulatora - 4-7 lat (i koszt jego wymiany) - przy szybkim ładowaniu raz - że skraca się żywotność, dwa - grozi pożarem/wybuchem.

Dodaj komentarz