Dariusz Tukalski
Dariusz Tukalski

Tradycyjnie już w ostatni weekend czerwca odbędzie się PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. 25 czerwca, punktualnie o godz. 22.00 na trasę wybiegną ci, którzy zdążyli zapisać się na 12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy. Wszyscy inni będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji i np. wziąć udział w Integracyjnym Biegu na Początek.

IMPREZA DLA WSZYSTKICH
Integracyjny Bieg na Początek jest organizowany we współpracy z „Superfundacją" z Rybnika. 
– Wspólnie pragniemy zachęcić wszystkich do najprostszej aktywności jaką jest bieganie. Wystarczą buty, strój, dobry humor i można spędzić cudownie czas – przekonuje Daria Kudio, dyrektorka 12. edycji rybnickiego półmaratonu.
Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by pobiec na trasie rybnickiego nocnego półmaratonu, nawet nie będąc superbiegaczami. Trasa Biegu na Początek ma dystans 2,5 km i jest przeznaczona dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem, jak również dla osób z niepełnosprawnościami.
– W tym biegu można wystartować na wózku, z wózkiem (na przykład z dzieckiem), można truchtać, maszerować, ale tak aby zmieścić się w limicie czasu, który jest odpowiednio długi i wynosi 40 minut. Startujemy o godzinie 20:00. Na pierwszym planie jest radość z biegania, nie ma rywalizacji, tutaj każdy jest zwycięzcą. Bezcenna będzie także możliwość integracji – dodaje Kudio, informując jednocześnie, że wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy komin sportowy oraz medal za ukończenia biegu.

BIEGAĆ KAŻDY MOŻE
Kolejną atrakcją przygotowaną z okazji Półmaratonu Księżycowego jest Strefa Małego Biegacza, która powstanie we współpracy z Rybnicką Grupą Biegową Pędzimy Razem. Organizatorzy zapraszają dzieci do rywalizacji na dystansach od 100 m do 1000 m. Start w imprezie jest bezpłatny, zapisy tylko w dniu imprezy od godziny 16.30, pierwszy start o godzinie 17.30. Każde dziecko otrzyma medal, dla zwycięzców przewidziano nagrody. W kategorii wiekowej do 4. lat nie będzie rywalizacji, wszyscy najmłodsi biegacze otrzymają drobny upominek – podczas dekoracji na podium.
Przypominamy, że 12. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy to jeden z biegów zaliczanych do cyklu PKO Korony Śląskich Półmaratonów. Jest także obowiązkowym biegiem dla tych, którzy chcą zaliczyć Biegowe Grand Prix Rybnika.
– Nocny bieg ulicami Rybnika wystartuje o godzinie 22.00. Na dziś limit biegu został wyczerpany. Tradycyjnie będziemy nagradzać najszybszych w kategorii open, ale także w kategoriach wiekowych, najszybszych mieszkańców Rybnika i powiatu rybnickiego oraz najszybsze pary w kategorii „Maraton Dwóch Serc”. Warunkiem otrzymania nagrody w tej ostatniej kategorii jest buziak pary na podium. Nie wolno o tym zapomnieć – apeluje Daria Kudio z MOSiR-u Rybnik, głównego organizatora wydarzenia. 
Dla wszystkich, którzy pojawią się w czerwcowy wieczór w Rybniku, organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę.
– Wracamy do trasy z roku 2019. Zdaniem zawodników jest ona idealna do wybiegania swojej „życiówki” na dystansie półmaratonu. Wymarzony wynik pomogą uzyskać pacemakerzy, biegnący na czasy: 1:29, 1:39, 1:49, 1:59. Już dziś biegaczom życzę dobrej zabawy i super wyników, a pozostałych zapraszam do kibicowania – dodaje na zakończenie Daria Kudio.

Komentarze

Dodaj komentarz