Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet
Archiwum Hanna Kustra Ogólnopolski Strajk Kobiet

Zostałyśmy już jedynym punktem pomocowym, bo Półki Dobra już dawno zamknięte. Można powiedzieć, że jesteśmy wytrwałe, owszem trwamy i dopóki sił i środków nam wystarczy to działać będziemy. Nie ma co ukrywać, nie jest lekko. Inflacja i nam obywatelom dowaliła, za niedługo zaczną się dylematy i tragedie rodzinne. A rząd, jak rozpędzona torpeda, nie zatrzymuje się ani na chwilę z chorymi ustawami. Mam wrażenie, że ci spod szyldu bezprawia i bez sprawiedliwości żyją w innej czasoprzestrzeni. Patrzą na swoje stołki bez rozglądania się wkoło, czy przypadkiem kogoś nie depczą. To wszystko powoduje, że nasz kraj jest coraz bardziej podzielony, a człowiek człowiekowi staje się wilkiem.  

Jako przewodnicząca Rybnickiej Rady Kobiet, odpowiem oburzonym w komentarzach internetowych. Pomagamy wszystkim, Rybniczanom, Ukrainie, Afgańczykom, dla nas nie ma znaczenia kolor skóry, religia czy też pochodzenie. Dla nas liczy się człowiek i to, że możemy mu pomóc, staramy się nikogo bez naszego wparcia nie pozostawić. Zapytasz, czy coś z tego mamy? Nie, materialnie nic, ale za to moralnie bardzo dużo, bo wiemy, że nasz punkt zawsze będzie ostoją człowieczeństwa. Uśmiech wynagradza wszystko. Ale są też takie osoby, którym staramy się pomóc, interweniujemy, załatwiamy, ale i tak sztyjc marudzą i są niezadowolone. Nie mamy złotego garnka ani księgi z czarami, choć bardzo by się przydała. Niestety, taki jeden zmierzły krasnolud zapierniczył nom. Może kiedyś zmierzłego krasnoluda razym pogoniymy i bydzie lepij.  

Uśmiechu i życzliwości Wam kochani życzę.  

Komentarze

  • Janusz 02 lipca 2022 15:54Rostowski mówił, że forsy juz nie ma ponieważ wiedział, że wszystko przerabiał to w PISwiedzieli ze właśnie jest i gdzie ....otóż u babciow i dziadków w skarpetkach. Pokazali staruchom aż 7% waloryzacji a gdy Ci umierali że szczęścia drugą ręką zabrali z innej kieszeni 15%. Slowem dziadek myśli "mam na koncie- mam gdyż całe życie odkładałem" a tu figa! ,idź se dziadku na zebry .I Inflacja, my daliśmy synowi Tuska, jego corochnie i zięciowi aby nie mlaskal jako tarcze, że my też sami sobie.. pieniądze? przecież dodrukujemy. Dziadkowi na "kit "w przyszłości będą potrzebne. Dziecka Ktoś musi też finansować ,prawda dziadku?! Taka PIS, PSL, SLD, POlityka , tylko Ci co ciężko pracują może jeszcze uwierzą, że kiedyś Ktoś da im za pracę a nie za dzieci. Ale to między bajki w Polsce włożyć .
  • hmm 02 lipca 2022 15:50Zna PANi to powiedzenie. :: Zaglaskala kota na smierc! ,lub .:Dałem Ci jeść, ubranie mieszkanie , moja zone sam sobie wziąłeś. Uwazaj !
  • Pod rozwage 02 lipca 2022 09:32Jest Pani super,ale był taki kiedyś film w którym Ich Rabbi wypowiadał się ,że jak nam będziecie pomagać w waszym stylu ucząc nasWaszego wyższego sposobu zycia to my tym bardziej chętnie przyjdziemy do Was zająć wasze miejsca i dlatego rozważcie to. Nie uczcie nas innego stylu życia waszą pomocą której nie chcemy Może coś w tym jest ,może lepiej jak Pani wyjedzie do Nich i porozmawia z muzułmanami co mają po 4zony i kilkadziesiąt dzieci,moze pomoże Im Pani tam na miejscunawet dalejnozyc sie Oni z chęcią Panią ukształtują w ich przekonaniach na nowo-slowem reedukuja. Pomagac można przecież także tam ,w Ich kraju ,w Ich plemionach.

Dodaj komentarz