Materiały prasowe Lyseckie podium, stoją od lewej: Włodzimierz Stroiński, Eugeniusz Latocha i Franciszek Polok
Materiały prasowe Lyseckie podium, stoją od lewej: Włodzimierz Stroiński, Eugeniusz Latocha i Franciszek Polok

W sobotę o poranku w remizie OSP zameldowało się 36 miłośników gry z waletami w roli głównej. Dominowali oczywiście gracze macierzyści, ale stawiło się też sześciu przedstawicieli sąsiedniego okręgu rybnickiego, było również kilku niezrzeszonych. I to właśnie przyjezdni podnieśli frekwencję, która i tak nie była za wysoka, być może z powodu upału.

Gospodarze zachowali się bardzo gościnnie, pozwalając przyjezdnym zająć jedno miejsce na podium i jeszcze trzy w pierwszej dziesiątce. Najlepiej wypadł Eugeniusz Latocha (SC Strażak Głożyny, 2670 pkt., 25 wygranych), na drugiej pozycji uplasował się Włodzimierz Stroiński (też Strażak, 2534 pkt., 28 zwycięstw), a trzecią lokatę wywalczył Franciszek Polok (LKS Forteca Świerklany, okręg rybnicki, 2448 pkt., 21 wygranych). Kolejnymi najlepszymi graczami z okręgu rybnickiego byli Stanisław Gembalczyk (LKS Forteca Świerklany, 2289 pkt., 21 zwycięstw) i Ewald Paulus (Silesia Rybnik, 2220 pkt., 18 wygranych). Pierwszy z panów zajął piąte, a drugi ósme miejsce.

Gospodarzem był LKS Lyski, kierownikiem Józef Wojtyła, sędziował Eugeniusz Cyran, on też prowadził biuro zawodów. Graczy odwiedził zawsze przychylny szkaciorzom wójt Lysek Grzegorz Gryt i uczestniczył we wręczaniu nagród.

Tymczasem w najbliższą niedzielę (3 lipca) w okręgu Śląsk Południe odbędzie się kolejne grand prix, już dziesiąte w tym sezonie. Stawką jest puchar starosty rybnickiego Damiana Mrowca, zawody zaplanowano w restauracji Domu Przyjęć Finezja w Szczerbicach (gmina Gaszowice). Początek rywalizacji o godzinie 9.

EG-P

Komentarze

Dodaj komentarz