CC
CC

Od kwietnia poszukiwano nowego dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. W piątek 2 lipca ogłoszono wyniki drugiego naboru na to właśnie stanowisko. Oficjalnie podano, że szefem szpitala zostanie dr Jarosław Madowicz. Tym samym Ewa Fica zakończyła swoją kadencję.

Dr n. o zdr. (red. doktor nauk o zdrowiu) Jarosław Madowicz jest ratownikiem medycznym i prezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ratowników Medycznych. Został również wpisany na listę najbardziej wpływowych osób w polskim systemie zdrowia. Do tej pory Jarosław Madowicz pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora ds. medycznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego MEGREZ sp. z o.o. w Tychach.

Ewa Fica zarządzała rybnicką placówką od 17 grudnia 2020 roku. Podczas jej kadencji wielu lekarzy odeszło z pracy, powstał problem kadrowy na chirurgii, a następnie oddział zamknięto. Przypomnijmy, że apel o zwolnienie dyrektor Ewy Ficy kierowali do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego lokalni posłowie, związkowcy oraz samorządowcy. Ewa Fica kandydowała na stanowisko dyrektora w pierwszym konkursie, jednak stwierdzono, że nikt nie spełniał wtedy określonych w konkursie wymagań.

Komentarze

Dodaj komentarz