KPP Pszczyna Kierujący był kompletnie pijany
KPP Pszczyna Kierujący był kompletnie pijany

Na ulicy Wojska Polskiego drogówka zatrzymała do kontroli kierującego bmw. Mundurowi zwrócili uwagę, że przy intensywnych opadach deszczu auto jechało bez włączonych świateł mijania. 

- Po otwarciu drzwi od strony kierowcy, wydobył się intensywny zapach alkoholu. Mężczyzna wypowiadał się bełkotliwie i miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. Przypuszczenia, że 31-latek jest nietrzeźwy, potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało ponad 3 promile – informuje pszczyńska policja. 

To jednak nie wszystko… Wspólnie z 31-latkiem jechała jego pięcioletnia córka. Dziecko było przewożone bez wymaganego fotelika ochronnego, a nawet pasów bezpieczeństwa.

- Poza odpowiedzialnością za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, przewożenie dziecka bez fotelika i prowadzenie pojazdu bez włączonych świateł, mężczyźnie grozi odpowiedzialność za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kodeks karny przewiduje za to do pięciu lat więzienia – zaznacza policja.

Ta skrajna nieodpowiedzialność mogła zakończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to od nas samych i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest również brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Komentarze

Dodaj komentarz