Unia Książenice
Unia Książenice

W ubiegłym sezonie piłkarze Unii Książenice do samego końca rozgrywek walczyli o utrzymanie w IV lidze. Ostatecznie to się udało i ekipa prowadzone przez grającego trenera Roberta Tkocza, mogła cieszyć się, ze zrealizowania swojego celu. 
Po wygranym meczu z ROW-em Rybnik Kamil Kostecki mówił jednak, że przyszłość klubu jest trudna do przewidzenia. – Nie wiem jak to będzie dalej wyglądać, jakie plany mają działacze. Wszystkiego dowiemy się w najbliższym czasie ¬ – stwierdził pod koniec sezonu 2021/22, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników z Książenic. 
Dziś już wiemy, że wątpliwości Kosteckiego potwierdziły się w rzeczywistości. Działacze klubu z Książenic ogłosili, że nie przystąpią do czwartoligowych rozgrywek. „ W ostatnim czasie w naszym klubie doszło do sporych zmian. Musimy potwierdzić medialne doniesienia mówiące o wycofaniu zespołu z rozgrywek IV ligi i jednoczesnej chęci gry dwa poziomy rozgrywkowe niżej, w A-klasie.
Decyzja o takim posunięciu zapadła podczas ostatniego walnego zgromadzenia. Zapewniamy, że nie była ona łatwa i poprzedzona długi dyskusjami. Uważamy jednak, że było to jedyne słuszne rozwiązanie. Dalsza gra w IV lidze wiąże się z nakładami finansowymi na poziomie nieosiągalnym dla klubu. Start w rozgrywkach byłby możliwy, jednak wiązałby się z widmem całkowitego upadku Unii.
Trzy sezony spędzone w IV lidze były najlepszym okresem w historii klubu. Historii, której nieodpowiedzialnym zachowaniem nie chcemy zaprzepaścić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ważnym spoiwem dla lokalnej społeczności jest Unia. Obecnie prowadzimy starania, aby drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach A-klasy. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu na najbliższy sezon (zainteresowanych występami w Książenicach, zapraszamy), w którym zamierzamy walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu. Ze sportowym pozdrowieniem Zarząd klubu LKS Unia Książenice” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. 
Na dziś Unia widnieje w spisie drużyn czwartoligowych, ale niedługo powinno się to zmienić. Wtedy też dowiemy się, czy jakiś zespół uzupełni IV ligę, czy pozostałe drużyny będą miały pauzę w terminach meczów z Książenicami.  
 

Komentarze

Dodaj komentarz