Styl Boho idealny na lato

Początkiem tego popularnego stylu jest dziewiętnastowieczne środowisko artystyczne zwane cyganerią, które kochało swobodę i awangardę jednocześnie sprzeciwiając się wszelkim konwenansom w odniesieniu do sztuki i życia codziennego. Francuskie „la boheme” dało nazwę trendowi w modzie, którego historia jest dosyć złożona. Z biegiem lat liczne grupy społeczne i subkultury dokładały bowiem do niego coś od siebie. Dziś powstała prawdziwie wybuchowa mieszanka elementów zaczerpniętych z wielu kultur, która ma trzy podstawowe cechy – swoboda, wygoda i kobiecość.

post image
 

Stąd luźne fasony i delikatne tkaniny, które falują na wietrze. Naturalne materiały i barwy ziemi. Kolorystyka i printy nawiązujące do natury, podkreślające bliskość z przyrodą. Mile widziane motywy kwiatowe, frędzle i koronki – wszystko, co czerpie inspirację z tradycyjnego rękodzieła rozmaitych kultur. Afrykańskie plecionki, orientalne chusty, ale także hafty i koraliki. Indiańskie piórka łączą się z kowbojskimi butami, słomkowym kapeluszem i muszelkami na rzemyku wiązanymi na ręce. A im więcej różności połączymy ze sobą – tym lepiej! Na tym właśnie polega wolność w stylu BOHO. Idealnym miejscem na skompletowanie elementów outfitu w duchu BOHO będzie secondhand. Sklepy z tanią odzieżą używaną mają w swojej ofercie najbardziej nieszablonowe propozycje. A ekologiczny wymiar robienia zakupów w takich miejscach jest bliski idei podtrzymywania naszych związków ze środowiskiem naturalnym. BOHO nigdy nie był bowiem wyłącznie sposobem na oryginalny wygląd, ale raczej stylem życia i metodą wyrażania samego siebie. Ponadto niewątpliwym atutem kupowania tanich rzeczy z drugiej ręki jest kwestia finansowa. Jeżeli chcesz w te wakacje poczuć się wolna, kobieca i piękna, koniecznie wybierz się na zakupy do sklepu z odzieżą używaną. Znajdziesz tam wiele zwiewnych sukienek i spódnic, które stanowią bazę większości stylizacji BOHO. Poszalej na dziale z dodatkami, pamiętając, że kolorowe chusty, apaszki czy letnie kapelusze, to niezbędne elementy tego stylu. Podobnie, jak oryginalna biżuteria, a już szczególnie ta wykonana ręcznie. Wszystko to jest w zasięgu Twojej ręki i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Co jeszcze Cię powstrzymuje?

post image
 

No tak… Tylko gdzie znaleźć taki magiczny sklep pełny fantastycznego towaru? Serdecznie polecamy markowe secondhandy Biga, które łatwo znaleźć niemal w całym naszym kraju. Ich oferta przypadła do gustu tysiącom klientów, a ich popularność stale rośnie. Co sprawia, że to właśnie tam warto poszukać interesujących nas elementów garderoby? Wyjątkowy towar oczywiście! Sklepy Biga są pod tym względem bezkonkurencyjne. Dobra jakość idzie tutaj w parze z niskimi cenami, a codzienne dostawy nowego towaru sprawiają, że absolutnie każdy ma szansę na satysfakcjonujące zakupy. Wystarczy tylko wyjść z domu i wybrać się do najbliższej Bigi. Miłośnikom swobodnego i lekkiego artystycznego stylu szczególnie przypadną do gustu organizowane przez nich regularne tematyczne wystawki, wśród których pojawia się także kolekcja BOHO. A w niej można znaleźć dokładnie to, czego nam potrzeba do stworzenia najmodniejszej w tym sezonie stylizacji. Tania markowa odzież, ale także liczne dodatki, które są po protu niepowtarzalne – to znak rozpoznawczy sklepów Biga. Poczuj wiatr we włosach i wyraź swój własny styl! Oryginalny look nie wychodzi z mody nigdy, a historia pokazuje nam, że BOHO także nie wybiera się do lamusa! Uwolnij także swój umysł, myśląc globalnie i wybierając modę odpowiedzialną, czyli modę z drugiej ręki.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz