Pniówek Pawłowice
Pniówek Pawłowice

Przed sezonem 2022/23 Pniówek Pawłowice, prowadzony przez Jana Furlepę, wzmacnia swoją kadrę. Głównie zawodnikami z przeszłością w ROW-ie Rybnik. 
Po tym jak z Pniówka odeszło czterech graczy (Piotr Pacholski, Jakub Kasperowicz, Bartosz Musiolik i Marcel Peda), działacze zaczęli podpisywać kontrakty z nowymi piłkarzami. Pierwszymi byli napastnik Przemysław Brychlik oraz obrońca Piotr Groborz – obaj związani kiedyś z ROW-em. Ten pierwszy ostatni sezon spędził w Rybniku właśnie, a drugi w Bełku. 
Barw Pniówka Pawłowice w przyszłym sezonie będą bronić również Bartosz Szary, Jakub Szczęch i Yaroslav Baranskyi. 
Szary występuje na pozycji środkowego obrońcy i jest wychowankiem ROW-u 1964 Rybnik, gdzie jednak nie przebił się do pierwszej drużyny. 19-latek do Pawłowic przychodzi z IV-ligowego Decoru Bełk. Piłkarz związał się z GKS-em umową na 2 lata Zbieżność nazwisk z drugim trenerem Pniówka jest nieprzypadkowa. Bartosz to syn Sławomira Szarego.
W nowym sezonie, po raz drugi w historii w klubu z Pawłowic, w drużynie Pniówka będzie występował obcokrajowiec. Mowa o Ukraińcu, Yaroslavie Baranskyim. Wychowanek Hałyczyny Lwów od pięciu lat mieszka w Polsce. Podczas tego okresu grał dla ROW-u  Rybnik i to z tego klubu przywędrował na Sportową. Kolejnym nowym zawodnikiem w Pawłowicach jest Jakub Szczęch. Środkowy pomocnik trafia do GKS-u z Naprzodu Czyżowice. 
 

Komentarze

Dodaj komentarz