Archiwum Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość

Nie pomyliłem się. Niemiecki rząd postawił na węgiel, który teraz ma być energetycznym kołem ratunkowym. Zgodnie z przyjętymi ustawami, to elektrownie węglowe stały się rezerwą energetyczną na wypadek wstrzymania przez Rosjan dostaw błękitnego paliwa. Łącznie do pracy może zostać przywróconych 20 bloków węglowych, o mocy blisko 9 GW. W ten sposób za Odrą powstała przedziwna sytuacja, bo do tej pory niemiecki rząd organizował aukcje w których płacił właścicielom elektrowni węglowych za ich wcześniejsze wyłączenie.

Teraz ci sami operatorzy mocy węglowych otrzymają do miliarda euro rocznie za utrzymanie ich w gotowości technicznej. Jednocześnie Berlin zdecydowanie odrzucił atomową alternatywę i do końca roku mają być wygaszone ostatnie reaktory jądrowe. Tymczasem w zgodniej opinii ekologicznych ekspertów, energia atomowa jest o wiele czystsza od brudnej, złej i czarnej jak smoła energii węglowej, o czym wielokrotnie zresztą słychać było za naszą zachodnią granicą. Nie zmienia to faktu, że w wojennej rzeczywistości kryzysu energetycznego, pragmatyczni Niemcy wybrali węgiel, a tamtejszy minister gospodarki Robert Habeck publicznie przyznał, że „energia jądrowa jest technologią wysokiego ryzyka”!

To jednak nie koniec niespodzianek, bo na węgiel postawili rządzący w Niemczech Zieloni i SPD, a więc jeszcze do niedawna przedstawiciele prawdziwej awangardy antywęglowego lobby, którzy teraz powrót do węgla uznali za „bolesny, lecz konieczny.” W podobnym tonie wypowiada się też największy zwolennik dekarbonizacji europejskiej gospodarki, unijny komisarz ds. klimatu Frans Timmermans, który po raz kolejny przyznał, że w obecnych realiach politycznych nie ma innego wyjścia jak dopuszczenie do dalszego spalania węgla na drodze do transformacji energetycznej.

Nic dodać, nic ująć.

Komentarze

 • Kuba 26 lipca 2022 20:26Teraz przed chwilka prof Ernest Żerańskiego ,powiedzial dzis w Wydarzeniach ze za pomoc jaka Polska dala przez te wszystkie lata górnictwo jako niedochodowej branzy ,gornicy powinni zasuwać na okolo .Ja mu odpowiadam,choc nie jestem górnikiem ,"jak alfonsi w burdelu chca zwiazac kobiety ktore zniewolili to nakladaja na nie takie haracze wymyslonymi kosztami ze te do konca kariery nie sa w stanie je splacic i przypominam prof ze to nie On a Górnictwo po wojnie odbudowało kraj i Warszawe.On niestety byl jedynie utrzymankiem obywateli na darmowych zapewne studiach.
 • POmysł PIS 26 lipca 2022 13:36"Pieniędzy nie ma i nie będzie" -Rostowski" ; Na to odpowiada Kaczyński :"nsą u babcin i dziadków w skarpetkach -zrobimy superinflacje i z Nich je wydusimy".
 • Obywatele ja i On. 25 lipca 2022 23:37Jak latwo jest udowodnić ze PO i PIS to praktycznie to samo:" a Wy nie narzekajcie bo mieliście prace, inni jej nie mieli"-powiedzial D.Tusk do dlugoletnio zatrudnionych gdy trzeba bylo wyjasnic dlaczego pominieto Ich prawo do specjalnego profitu ktory wowczas rozdawal jego rzad. PIS tez pominął takich dzieląc czternastki..PO wymyslilo OFE gdzie umiescili swoich ludzi w zarzadach. PIS na podobny sposob PPK z zamianą na PPE. Mandaty , narzekaliśmy jak za PO je drastycznie podniesli, co zrobil PIS?! PO stwierdzilo podnoszac VAT ze jak kogos nie stac to i tak nie kupi wiec biedni nie straca. Co zrobili w PISie z podatkiem cukrowym. Kto kupuje CocaCole -biedni?-.PO likwidowalo górnictwo ,co zrobil PIS jak zobaczył rzekomą darmoche z Unii?! Kredyty ,Kto mnej chcial brac juz sami nie wiemy ,kto wiecej trwonil kasy tez juz trudno powiedziec a Kto byl madrze oszczedny,? -nie bylo takich, dzieki Wam dosyć, wysiadamy.
 • Polak nie zawsze glupi 25 lipca 2022 22:57A ja na przekor wszystkim chciałam podziękować PISowi. To dzieki nim kupiłam sobie i rodzinie nowe auto.Mam dwoje dzieciaków .Od 7 lat te pieniadze starczaja mi na raty 643zl i na utrzymanie, paliwo ,przeglady.Gdyby PISu nie bylo to , to co mąż i ja zarabiamy musieli byśmy wydawac takze na dzieciaki .tylko nato by nam starczalo. Dziadzio ,a co tam ,42lata pracy ,po co mu jakiejś tam dodatki na emeryturze, widac ktos sprawiedliwie w rzdzie uznal , ma dosc. Zreszta po tylu latach niech siedzi i chałupy pilnuje. My mlodzi musimy widzieć, ze zyjemy i PIS nam to gwarantuje .Dziękuję Panie Posle. Pozdrawiamy Jara. Zawsze widziałam, ze jakpoje beda rzadzily tym krajem to tak mądrze bedzie.
 • Polak zawsze glupi 25 lipca 2022 22:42A ja na przekor wszystkim chciałem podziękować PISowi.To dzieki nim kupiłam sobie i rodzinie oraz ol splacac nowe auto.Mam dwoje dzieciaków .Od 7 lat te pieniadze starczaja mi na raty 643zl i na utrzymanie,paliwo ,przeglady.Gsyby PISu nie bylo to co mąż i ja zarabiamy musieli żebyśmy wydawac takze na dzieciaki tak. Dziadzio ,a co tam ,42lata pracy ,po co mu jakiejś tam dodatki na emeryturze,widac ktos sprawiedliwie ma dosc.Zreszta po tylu latach niech siedzi i chałupy pilnuje.My mlodzi musimy widzieć ze zyjemy i PIS nam to gwarantuje .Dziękuję Panie Posle.Pozfrawiamy Jara.Za sze widziałam ze jakpoje..beda rzadzily tym krajem to rak madrze bedzie.
 • hmm 25 lipca 2022 19:50Kaczyński zarządził polowanie na partyjne "tłuste koty", czyli tych polityków i działaczy, którzy pogrążyli się w dobrobycie, zapominając, że wszelkie lukratywne "stołki" w państwowych instytucjach i spółkach zawdzięczają wyłącznie Nowogrodzkiej--czy to dotyczy czlonkow zarzadow PPEi PPK
 • Ewa 25 lipca 2022 14:07Moim zdaniem PIS idzie nie na sprawiedliwosc ,uczciwość lecz na zywioł. Jezeli obliczą ze wśród np; "meneli na wlasne życzenie" ,jak to ktos juz tak ich nazywał, będzie PIS mial największe ze wszystkich grup populacyjne poparcie to bedzie PIS,nie ważne czy to bedzie uczciwe, dawal Im nawet nienależnie profity a uzasadnienie takiego działania zawsze sie znajdzie.Wazne ze PIS od Nich wlasnie zgarnie glosy i wygra. Planują jak stratedzy firm ubezpieczeniowych, jaką grube poehtac darami aby na niej najbardziej skorzystac. Sprawiedliwośc,a co to jest sprawiedliwosc?
 • Mark 25 lipca 2022 12:55dzialania w ktorych zmusza sie ludzi do praktycznie przymusowego powierzania (pod rygorem ze nie damy Ci tej części twojego zarobku na wyplate i jak sie nie zgodzisz to ci to przepadnie),z Twoich opodatkowanych juz poborow jakims organizacją typu PPE ,PPK gdzie zarządzają i pensje kasują "znajomi królika "i na ktorych tam lokatach wiadomo ze wczesniej czy później sie straci wskutek chociazby na inflacji sa dzialaniami tworzącymi mafie rzadowe czyli niepotrzebne, szkodliwe stoliki zarzadow tych struktor dla ludzi pochodzących od władz
 • do Marek 25 lipca 2022 12:25Czyli w ten sposob placi sie haracz na ludzi wladzy ,w tym przypadku na pro PIS
 • Zemsta 25 lipca 2022 12:21Ja Ci mówię Grzegorzu. Tacy jak Ty będą w koncu osądzeni i skazani za swoje...czyli głupotę, naiwnosć, indolencję i wiarę w ślepo w głupotę oraz wykorzystywanie tego wszystkiego dla własnej i swojej rodziny kieszeni. Pamiętaj
 • Marek 25 lipca 2022 12:17PIS mial zlikwidować mafie Vatowskie a ja udowodnie ze on dzieki swojej władzy podstepnie inne utworzył co trzeba sobie uzmyslowic. Przykładami nich beda te PPE i PPK ktore sa dobrowolnie przymusowe. Do jednej z tych form raczej musisz należeć o ile nie masz możliwości zmusić pracodawce aby tą sama kwote którą tam ma przelewać wypłacił Ci juz teraz z poborami. Sa to więc zazwyczaj firmy propanstwowe. PIS przeciez te PPE ,PPK obstawili swoimi ludźmi ale to nie ma znaczenia ktora partia..mafia wynikajaca z dostepu do wladzy..Ty tracisz na inflacji srodki tam zgromadzone ale Oni maja szmal na wpłaty jako ich gaże dla tych zarzadow czyli swoich ludzmi,. Ty nie możesz tych pieniedzy użyć ,zrealzowac nawet gdybyś sie wypisał z PPE (przechodza na subkonto) ale zarządy pro PIS maja z nich biznes. To jest mafia ,mafia wynikająca z władz . Przmuszanie do oszczędzania i zarządzanie w imieniu tak zmuszanych tymi pieniędzmi ,każdy taka forma to mafia. To sa dokladnie metody mafii Przed tym były to OFE ,gdzie tez robiono (wlasciwi ludzie) na tym biznes ,teraz to sa PPE i PPK i kolesie w nich zarządzający czyli przyjaciele właściwego krolika. Tak sie drodzy panstwo "likwiduje mafie",tworzac nowe mafie dla swoich.Niby wszystkio legalne lecz kazdy kto innych orzymusza grozac ze jak nie przystapisz to ci tego jako pobory nie wyplacimy,robi przymus....super inteligentne .
 • Jp 25 lipca 2022 12:11Węglowe koło ratunkowe? Jak zwykle przeciętny górnik , chce coćs dobrego powiedziec o beznadziejnej sytuacji. Rząd Pisu to kompletny idiotyzm-debilizm?. Nigdy sobie nie poradzi z sytuacją pomocową. Popełnia błąd za blędem. Teraz szkodzi tym, którzy mu zaufali. Ja zaufałem . Byłem idiotą ostatni już raz. Kosztem pożyczek, kupiłem pompę ciepła i ...straciłem 3000zł na dzień dobry. Mam teraz długi do spłacenia a Ci którzy nie zaufali rządowi w Polsce śmieją się ze mnie...i dobrze.Koniec PIS
 • Marek 25 lipca 2022 12:04PIS mial zlikwidować mafie Vatowskie a ja udowodnie ze on dzieki swojej władzy inne utworzył . Przykładami nich beda te PPE i PPK ktore sa dobrowolnie przymusowe. Do jednej z tych form raczej musisz należeć o ile nie masz możliwości zmusić pracodawce aby tą sama kwote którą tam ma przelewać wypłacił Ci juz teraz z poborami. Sa to więc zazwyczaj firmy propanstwowe. PIS przeciez te PPE ,PPK obstawili swoimi ludźmi ale to nie ma znaczenia ktora partia..Ty tracisz na inflacji srodki tam zgromadzone ale Oni maja szmal na wpłaty jako ich gaże,. Ty nie możesz tych pieniedzy użyć nawet gdybyś sie wypisał z PPE ale zarządy pro PIS maja z nich biznes. To jest mafia ,mafia wynikająca z władz . Zmuszanie do oszczędzanie i zarządzania tymi pieniędzmi ,każdy taka forma to mafia.Przed tym były to OFE ,gdzie tez robiono na tym biznes ,teraz to sa PPE i PPK i kolesie we nich zarządzający czyli przyjaciele właściwego krolika.Tak si we drodzy panstwo "likwiduje mafie", .
 • Pocalujcie nas 24 lipca 2022 22:01Uczciwie nalezy przyznac. PIS wystartował zarabiscie dobrze ,odkupili wiele firm , przywrócili posterunki policji itp.,ale też trzeba powiedzieć ,dzieki PISowi każdy menel z wyboru ,kazdy obibok, każdy oszust co ukrywa dochody, każdy cwaniak zostal dopieszczony.!brawo ,kupowanie głosow. Gratulacje PISie. Mieliście zadbać o ludzi pracy a co zrobiliście z Tymi co mają wiecej jak 40-lat czy nawet 55lat zatrudnienia? Co zrobiliście z czternastkami dla takich czesto emerytow, co z Ich składkami .To cwaniakom co 1miesiac ZUS daliście całe te premie a Tym wyeksploatowanych którzy juz nie maja sił sobie dorobić , zasadziliscie Im kopa poniewaz Oni maja. Maja bez Waszego wkładu gdyz pracowali długie lata i płacili te lata składki nie maja powodu Wam dziękować. Wy dopieszczacie ale meneli z wyboru czy cwaniakow.Te wybory to bedzie piekne doswiadczenie. Ciekawe ilu z nich na Was zaglosuje.Na nas nie liczcie , mamy Was tam gdzie Wy nas.
 • Janusz 24 lipca 2022 16:02no i co Panie /owie rzekomo Sprawiedliwi ,tu ponizej ekspert wskazał jak krzywdzicie długoletnio zatrudnianych i ze uczciwa dlugoletnia praca dzieki takim jak Wy w tym kraju w gow.. sie obraca
 • Niesprawiedliwi z nazwy sprawiedliwi 24 lipca 2022 15:37"13. i 14. emerytura jest nieuczciwa dla tych, co pracowali dłużej". Ekspert o rozdawnictwi. Czy się stoi, czy się leży, 13 14 emerytura się należy". [...] Jest to nieuczciwe rozwiązanie wobec tych, co pracowali dłużej, bo te osoby wcale nie otrzymają wyższego świadczenia, a wręcz przeciwnie – mogą uznać, że bez sensu pracowali legalnie, bo nie otrzymali tego co byłoby ekwiwalentem zwrotu środków, które by otrzymali, gdyby nie pracowali "na czarno" - zauważył Antoni Kolek dla SuperBiznesu. Najbardziej niesprawiedliwe przy dodatkowych świadczeniach ma być równe potraktowanie tych, co wiele lat odprowadzali składki z osobami, które przepracowały legalnie np. miesiąc.
 • Marcin 24 lipca 2022 00:21Czy słyszał Pan najnowsze wiesci z terenu o Inflacja ,ze zona Pana Morawieckiego ponoc kupiła dzialke za 10mln a przez inflacje sprzedala za 20miln.
 • JAN JANOWSKI 23 lipca 2022 18:39Przeciez cala ta inflacja w celu złupienia oszczednosci na kontach zostala swiadomie oszukanczo zaplanowana. Do tego mial sluzyc brak zgody na Ojro..No i bez skrepowana produkcja zlotowek..Całe to chetne podnoszenie placy minimalnej ,wrecz z inicjatywy rządu, wiedzieli ze najslabsi po ich wkrotce dzialaniach proinflacyjnych bez tego zdechną wiec woleli Ich zawczasu zabezpieczyc.Oni tez wiedzieli ze właśnie forsa jeszcze jest i nawet gdzie skumulowana:...otóż u babciń i dziadków w skarpetkach. Tak tez stalo sie z oszczednosciami na kontach.Kredyty w gore ,lokaty na dnie. Slowem dziadek myśli "mam na koncie,odkladalem cale zycie-, a tu figa! ,idź sobie dziadku na zebry . Twoje oszczednosci Inflacją uleczylismy. . Pokazali takze staruszkom aż 7% waloryzacji a gdy Ci umierali że szczęścia drugą ręką zabrali z innej emerytalnej kieszeni 15%. Niedługo wszyscy wpadną pod prog 14stki..Cale te na sile zbierane od pracujących dla PPE i PPK pieniadze niby za 30 lat do zwrotu w formie emerytur .Juz juz tylko chwilka i juz niedługo kupia sobie za to sol.A akcja jeszcze sie na dobre nie rozkrecila. Wszystko aby zrobic pozory dobrego rzadzenia mialo byc kompensowane porzyczkami z Unni po to aby wygrac wybory ,a gdy stwierdzili bo wiedzieli ze nie wydolą na to rozdawnictwo , pieniedzy Unia nie chce przelac, nie ma mowy, to wszystko zrobili aby mozna bylo je powrotnie inflacja rąbać, czyli zaiwanic oszczednosci na kontach gdzie na lokatach było 0%...ale juz nie na kredytach ktore stale podnoszono? Inflacje tez trzeba bylo sposobem wywolac. Niby dbamy o wasze zdrowie i pieniadze, i cap ,podatek cukrowy i waszą przez to forse . Zaczęlo sie.500+sprowadzimy do rozmiarow na jaki nas teraz stac. Kto zapłaci z oszczędnosci? robole i frajerzy oraz Ci nie kupili waluty.Teraz roluja dlugi ,papiery skarbowe bankow ktore juz nie chca ich skupowac wymieniaja na obligacje SP osob prywatnych .6,5miliarda ściągnięte przez PKO w formie obligacji . Czytelniku wladze zawsze kradly jak nie wiek emerytalny to inflacja. Moga podniesc nawet do 700+ powtarzajac nanewr ,dac corce Tuska nawet 50000zl ,synowi 80000,lub zieciowi nawet 200000,ale wówczas przetrwonia pomoc z Unii lub tez wywolaja hiperinflacje co jrst mozliwe kosztem faktycznie na to zarabiajacych.Ten schemat powtarza sie co iles lat.Wciaz aktualny jako metoda na proste rzadzenie.
 • adam 23 lipca 2022 15:03o zapomnialem _TU Adam
 • Nie tylko ja tak mysle 23 lipca 2022 15:00a Juz myslalem ze jestem wredny w swojch pogladach a tu niejaka Pani Anna w internecie pisze taki tekst "jesteśmy z mężem emerytami..mamy ponad 40 letni staz małżeński..wychowaliśmy 2 dzieci i nie chcemy żadnych 500..chcemy aby w końcu podatki tych co płacą wracaly do nich ..a nie do niepracujacych żyjących na koszt panstwa..i aby rząd przestał dzielić emerytów..na lepszych i gorszych to czemu jednym 13 i 14 a innym nie bo maja za dużo..maja bo pracowali płacili składki..ustalić próg dochodowy do każdej formy..a przy 500 plus aby dostać choć jedno z rodziców musi pracować i płacić składki.."-co potwierdza ze nie tylko ja tak mysle,lecz ja bym jeszcze dodal --ustalic oprocz progu dochdowego ,ustalić takze majatek i mozliwiosci zatrudnienia jak czyni sad gdy ocenia wniosek o umorzenie kosztow sadowych i wowczas okaze sie kto jest w potrzebie.
 • Precz z Wami 23 lipca 2022 10:09Nigdy nie zagłosuję na Kogoś kto bezpodstawnie nadmiernym rozdawnictwem wywołał inflacje okradając tym samym z oszczednosci pracujacych lub Tych co pracowali i oszczędzali chociażby po to aby zabezpieczyć sobie zycie.Nie interesuje mnie czy to zrobilo PO ,SLD ,czy dla ratowania rzekomej populacji zrobil to PIS.Idzcie przepadnijcie mary przeklęte ,niech na Was głosują Ci vo zyskali.
 • Co tu rozumiec 22 lipca 2022 09:26zupelnie nie rozumiem jak to sie dzieje i nikt nie reaguje gdy premier panstwa mowi ze dobrze, iz jest inflacja bo wowczas wiecej pieniedzy od wyzszego sumą Vatu wpadnie do SP i pokryje dziurę budzetową.Przeciez kazda inflacja to jest zwykle okradanie ciezko pracujacych ludzi i nie ma znaczenia czy kradnie PO czy PIS. Dlaczego nie podniesli podatkow od majatkow ziemskich ,bo co bo Morawiecki sam by musiao placic wiecej majac tak olbrzymi majatek.
 • Brother brotera 22 lipca 2022 05:58Ostatnio taki znany nam jeden oświecony Prezes rzucil haslo iz 500+trza podnieść do 700+.Zapewne podobnych "darow ",mozna by duzo wiecej waloryzowac i rozdawac.Piekne to i szlachetne. Zawsze w takich sytuacjach przypomina mi sie kawał o Rabbim i żydowskimi rolniku..gdy ten pyta: "Rabbi czy Ty będziesz mial jeszcze jakiejś rady, On szczerze odpowiada: ,pomysly to ja zawsze bede mial ale czy Ty na to wydolisz?"..juz dawno znany ale jakze zapominany humor,plakac sie chce tyłko nie wiem czy ze smiechu..Otoz Panie Prezesie i inni politycy , moze to Wy pojdziecie na to zarabiac poniewaz my juz Was mamy serdecznie dosc. My chcemy zarabiac na siebie ,na wlasne nasze dzieci a nie na Wasze pomysly.To Wy z nas zrobiliscie mafie Vatowska ktora czy chcemy czy nie "uszczelniliscie" przymusowymi i rownoczesnie jak twierdzicie dobrowolnymi, okradanymi Inflacją chociażby PPK i wieloma innymi lokatami jak i dochodami. Ludziom trzeba i nalezy pomagac ale nie wyreczac. Prezesie daj Im wedke a nie rybe.!
 • Kuba 22 lipca 2022 00:17gdy sad ocenia kto jest biedny ,sprawdza dochody, bada takze majatek i nawet mozliwosci przyszlego lub dalszego zarobkowania delikwenta ,a Wy poszliscie na skroty rozdając to co nasze Tym co sie po takim badaniu nie nalezy ,krzywdzac tym samym Tych co trudem osiagaja wyzsze dochody pozbawiajac Ich dotacji ,14stek itp
 • Kuba 21 lipca 2022 21:29Panie Posle na You Tube jest film : "wynalazl cudny piekarnik ,gaz i bezyna nie będą potrzebne."No i problem jest rozwiazany.
 • Marzenia sie spelnaja a historia powtarza 21 lipca 2022 09:40Popatrzcie Panstwo Walesa obiecywal 100000mln zl ,BBWR 30000zl,Tusk obiecal zycie jak w Irlandii, PIS pieniadze slusznie za drugie i kolejne dziecko jako premia za rozrodczosc uzyskana z likwidacji mafii podatkowych ale co zrobil -rozdali kazdemu za kazde dziecko a nie jako prema za rozrodczość ,nawet bardzo majetmu i na co oni Ci rodzice je przeznaczyli,--na na raty za kupno czesto mawetnowych aut. Do tego teraz drakonsko podniesli mandaty z aby odbic temt bo nie o bezpieczenstwo w tej podwyzce chodzi ..Problem w tym ze kiedy bylem maly kazdy z nas chcial zostac milionerem, kazdy krzyczal, ja tez , ja tez chce nim byc .Zostalismy- ,pensja byla placona w milonach glownie tym co mieli lepsza fuche lub powod czyli glosniej sie darlli a nie lepiej pracowali, ceny tez zrobiono w milionach Marzenia sie spelniaja. Sztuka w tym aby ludzie zostawali milionerami ale Ci co pracuja ..
 • dobre 20 lipca 2022 18:25Slowem tworzac PPK rzad pokazal jak dac jabłko ,zachowujac jablko.
 • janusz 20 lipca 2022 18:19Grzegorz znasz ten temat :pamietasz jak Oleksy ,byly Premier po latach oswiadczyl w TV ze od poczatku wiedzial iz wszystkie fundusze np z OFE to jeden wielki przekret i te wczasy pod palmami to tylko stolki dla swoich w zarzadach oraz kasa na reklamy tych funduszy dla TV...smial sie z frajerow .Teraz PIS przy wsparciu opozycji powtorzyl ten numer tylko ze nie z OFE a z PPE i PPK jako nieobowiazkowo przymusowymi skladkami pod kara kar,skladki w PPE i PPK wskutek inflacji w ub.r zmalaly o 10%, w tym zmaleja o 15%.Wzór na procent skladany to razem zmalaly o 24,6% czyli zajumali inflacją jedną czwartą i to pieniadze ktorych nikt nie widzial poza placami prezesow tych funduszy.Nastepnie rzad oglosil jak wzrost sredniej placy krajowej takze i kwoty przelewane przez pracodawcow do tych tworow. Czy pracownicy je kiedyś kolwiek zobaczą? Grzesiu dzialaj..LikwidacjePPE i obowiazek przelania tych tam zgromadzonych sum do PPK gdzie mozna co rok realizować te uskladane pieniadze
 • a teraz na powaznie-Janusz K 20 lipca 2022 18:04..bez przymrużenia oka. ...Nasz Rzad stale,wrecz permametnie premiuje ludzi rzekmo biednych. Rodzi sie jednak pod przemyslenie pytanie, -Kto jest biedny? Niewatpliwie nie z wlasnej niealkoholickiej winy chory szczególnie od dzieciństwa , ulomny na umysle... ale takze ten co cale zycie ciezko pracowal bo strać o w oracy zycie ! ...i teraz za to Rzad Go karze.!... Czy biednym jest też bogacz ,obibok ,cwaniaczek z pod budki z piwem ukrywając dochody i nie płacący w przszlosci czy takze obecnie składek ZUS? .Twierdze ze co najmniej 50%tych rzekmo "biednych" ktorzy korzystali z tego co daje Im wlasnie w dotacjach rzad to ludzie tak naprade bogaci, majetni. Lecz Wy karzecie za długoletnią prace ,nie dajac 14stek. Jest propozycja innego rozważania ...Moze tych Waszych "biednych"zagonimy jeszcze do pracy, niech dorobia - wówczas beda mieli wyzsze dochody a rzad nie bedzie musiał Im stale dodawac pomocy ktosztem tych co naprawde duzo ,dlugo i niebezp pracowali. Przestana byc wiec biedni ...I rzad RP nie bedzie przez to karał Tych co maja dzięki tej swojej pracy wyższy dochod poniewaz kazdy mogl dorobic .Niebbedzie pozbawial ludzi ciezkiej prac chiciazby 14stek lub dotacji na przeróżne cele. Niech Pan ten post przekaze Jarkowi .
 • Perpetum-Tmobile czyli Janusz K 20 lipca 2022 17:33Z przymrużeniem oka ale cos na rzeczy. To takie proste ..Ja to widzę inaczej korzystniej. Kupimy z EC prąd. Z prądu zadziałamy w proces elektrolizy np zlota . W elektrolizie z elektrody na katodzie wychwycimy wodor ktory zuzyjemy z zyskiem do produkcji prądu, a z drugiej elektrody wychwycimy tlen ktory wykorzystamy do oczyszczania atmosfery.Niemcy beda mieli na noc! Rzad weźmie z Unii wymarzone dotacje na laznie dialogu w Jastrzebiu i bedzie tez prad, wodor oraz tlen oraz jakze potrzebne nam zloto.

Dodaj komentarz