Dominik Gajda
Dominik Gajda

Od kilkunastu dni piłkarze z Rybnika przygotowują się do nowego sezonu. Wszystko pod okiem nowego prezesa ¬– Mirosława Mosóra i nowego trenera – Ołeksandra Szeweluchina, który na razie nie chce mówić, na co stać będzie jego drużynę. – Zawsze chce się grać o zwycięstwo i o jak najwyższe cele. Wszystko będzie widoczne podczas pracy, którą mamy do wykonania. Niedługo okaże się na co nas będzie stać pod względem również organizacyjnym, patrząc od góry na zarząd i kończąc na szatni i trenerach. Tak naprawdę zaczynamy budowanie wszystkiego od zera. Dopiero zapoznaję się z chłopakami. Jesteśmy tutaj, by wykonać dobrą pracę, żeby podnieść markę klubu i miasta, aby ludzie mieli przyjemność i radość z oglądania rybnickiej piłki – twierdzi opiekun ROW-u, cytowany na oficjalnej stronie klubu. 
W ostatnią sobotę, rybniczanie rozegrali trzeci sparing w okresie przygotowawczym i wygrali z Naprzodem Syrynia 3:2.  Wcześniej zremisowali z Odrą Wodzisław 3:3 i pokonali Pniówka z Pawłowic 2:1. Kolejnymi sparingpartnerami ROW-u będą Unia Turza Śląska i LKS Nędza. 
Klub z Rybnika poinformował także, że do drużyny dołączył Mateusz Tomaszewski, który grał już w ROW-ie wiosną 2021 roku. Pochodzący z Poznania środkowy pomocnik, związał się z rybnickim klubem dwuletnim kontraktem. 

ROW 1964 Rybnik – Naprzód Syrynia 3:2
Bramki
dla ROW: Krakowczyk x2, Byzdra
ROW I połowa: Barczyk, Papierok, Balcer, Janik, Szewieczek - testowany 1, Krotofil, Cywka, Wiora, Sobik, Juraszczyk. II połowa: testowany 2, Hadam, Musiatowicz, testowany 3, Chruszcz, Piekorz, Wandzel, Warmiński, testowany 4, Byzdra, Krakowczyk.

Komentarze

Dodaj komentarz