L.Tyl
L.Tyl

Okazuje się, że niemal zupełnie zanikło wsparcie, oferowane wcześniej przez mieszkańców Rybnika. Osoby, korzystające z doraźnej pomocy Rady Kobiet, to w większości matki z małymi dziećmi, które nie mają możliwości podjęcia pracy na zmiany, a także osoby starsze lub chore. To one znajdują tutaj pomoc w postaci podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych.

- Kochani, kolejny raz prosimy Was o wsparcie naszego punktu pomocy Ukrainie. Nie jest nam łatwo prosić kolejny raz o pomoc. Sytuacja na Ukrainie nadal jest tragiczna, do naszego miasta przybywają nowe rodziny, które uciekają przed wojną. Jesteśmy jedynym punktem w naszym mieście, więc pod opieką mamy bardzo dużo ludzi, kobiet z dziećmi. Osób starszych, są też osoby z niepełnosprawnością. Chore. W naszym punkcie zapasy szybko znikają... Potrzebujemy waszego wsparcia.  Potrzeba nam dosłownie wszystkiego.

- zapewnia Hanna Kustra z przewodnicząca Rybnickiej Rady Kobiet.

Wsparcie rzeczowe

Chcesz pomóc? Potrzebne są przede wszystkim artykuły tzw. pierwszej potrzeby:

  • Jedzenie:
    kasza, mleko, konserwy, makaron, sól, płatki kukurydziane, przeciery pomidorowe, warzywa w puszkach, woda mineralna, itp.
  • Chemia:
    żele pod prysznic, mydła, pasty do zębów , podpaski, szampony, chusteczki mokre dla dzieci, proszki do prania, podkłady na łóżko, pianki do mycia leżących chorych osób itp.

Dary można przynosić do siedziby Rybnickiej Rady Kobiet, przy ul. Białych 7:

  • od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 18:00 na portiernię
  • od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 14:00 do biura Rady Kobiet (I piętro)
  • w weekendy, po umówieniu się telefonicznie pod nr 721 500 064.

 

Komentarze

Dodaj komentarz