Archiwum Hanna Kustra, Ogólnopolski Strajk Kobiet
Archiwum Hanna Kustra, Ogólnopolski Strajk Kobiet

Wtedy będzie nad nami wisiało widmo ubóstwa energetycznego. Plują nam w twarz obiecankami i na kolanie pisanymi ustawami. Strach przed zimnem przyniesie efekt taki, że ludzie będą w piecach palić czym popadnie, a powietrze stanie się gęste od smogu. Na Śląsku będzie to bardzo odczuwalne. I kogo za to winić??

W dobie kryzysu z ciemnych zakamarków Internetu wypełzają mistrzowie jadu z teoriami spisku, hejtu i nienawiści do drugiego człowieka. A to wina Tuska, wina Lewaków, wina pomocy humanitarnej dla Ukrainy, a na ten temat najbardziej się rozkręcają, atakując ludzi dotkniętych doświadczeniem wojennym. Bo tak im najłatwiej, bez pomyślunku wypisywać głupoty. A sam, sama w lustro nie spojrzy. Kto wybrał obecną władzę i wierzył ślepo w dobrą zmianę? To macie teraz efekt tej dobrej zmiany a na jesieni to dopiero będzie kraina mlekiem i miodem płynąca.

Czy wiesz, że kobieta z doświadczeniem wojennym i jej dzieci nie są winne, tego, co się dzieje w naszym kraju? Ciebie kryzys gospodarczy mocno dotyka, ale uwierz, że ją również, ona nie przyjechała, aby tobie ujmować, uciekała, aby jej dzieci były bezpieczne. Pomoc państwa uchodźcom wojennym to kolejna wydmuszka. Cała pomoc uchodźcom wojennym (nie mylić z imigrantami zarobkowymi!), spadła na samorządy i organizacje pozarządowe. To są wspaniali ludzie, którzy są ostoją człowieczeństwa. Trwają, zbierają dary, załatwiają dokumenty, lekarzy i tłumaczy, robią to, co powinno być obowiązkiem państwa. A co robi? W TVP można zobaczyć niezły teatr bzdur i kłamstw.

Wolontariat jest bezpłatny. Nikt nie otrzymuje za daną pomoc i poświęcony czas zapłaty w formie pieniężnej. Jedyne co otrzymują wolontariusze to wzbogacenie duchowe i kulturowe. Uśmiech przez łzy, pomieszany z radością i smutkiem, i słowo dziękuję, warte więcej niż miliony monet!

Mój drogi rodaku czy też rodaczko, pretensje do władzy, a nie, Bogu ducha winnych ludzi, bo może przyjść taki czas, że władza odwróci się do ciebie plecami, a ten człowiek poda ci pomocną dłoń. Nie chcesz pomagać, to nie przeszkadzaj!

Komentarze

  • Kuba 27 lipca 2022 11:01Widzi Pani ,ludzie da nie winni ale wojny Ktos wywoluje,pst wojny.Inflacje tez Ktos wywoluje.Co jakies 30lat kolejny rzad zwalajac na czynniki niezalezne okrada inflacja spoleczenstwo bo sam srodki finansowe trwoni.To jest stary mechanizm rzadzenia i nikt go nie zmieni,to bedzie trwac.W Niemczech gdzie najbardziej zagraza brak gazu inflacja nie przekracza 9%,U nas?.Rostowski mowil bo wiedzial ze sam przetrowinil "pieniedzy nie ma i nie bedzie"ale oni wiedzieli ze sa i to nawet gdzie.U babcin i dziadkow w skarpetkach i na koncie.I lup podatek cukrowy i lup rozdawnictwo w ramach tarczy na dzieci Tuska i przepus na inflacje jest gotow,wydusimy ta forse ze staruszkow.My Im waloryzacji 7% emerytury a z drugiej kieszeni oni nam 15%.Wiele innych tematow tez.

Dodaj komentarz