GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

W rundzie wstępnej tegorocznego pucharu Polski – GKS Jastrzębie trafił na trzecioligowego Sokoła z Ostródy i był faworytem tej potyczki. 
Mecz rozegrany na stadionie przy ul. Harcerskiej, w środę 27 lipca od początku toczył się pod dyktando miejscowych. Już w 1. minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Boruń, a 5 minut później na listę strzelców wpisał się Przemysław Lech. W drugiej połowie GKS zdobył dwie kolejne bramki, autorstwa Daniela Szymczaka i Daniela Stanclika, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 4:1 i meldując się w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski.
– Panuje takie przekonanie, że gdy gra się z przeciwnikiem z niższej klasy rozgrywkowej, to zwycięstwo jest obowiązkiem. Natomiast trzeba wyjść na boisko i udowodnić swoją wyższość. Założyliśmy sobie przed meczem, że musimy wykorzystać już pierwszą okazję do zdobycia bramki. Wykorzystaliśmy dwie i dlatego grało nam się dużo łatwiej. Mam nadzieję, że w następnej rundzie przyjedzie do nas jakaś klasowa drużyna – powiedział po tym meczu Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u. 

GKS Jastrzębie – Sokół Ostróda 4:1 (2:0)
Bramki: Bartosz Boruń (1.), Przemysław Lech (6.), Daniel Szymczak (59.), Daniel Stanclik (79.) – Szymon Szałkowski (60.)
GKS: Michał Antkowiak, Kacper Kawula, Mateusz Słodowy, Yevgeniy Zakharchenko, Bartosz Boruń (87. Dominik Klimkiewicz), Przemysław Lech, Daniel Szymczak (82. Jakub Kasperowicz), Dawid Szkudlarek, Kamil Jadach (68. Natan Wysiński), Szymon Gołuch (68. Salvador Pryka), Daniel Stanclik (82. Joao Passoni).

Komentarze

Dodaj komentarz