Mniej wypadków niż rok temu, ale więcej ofiar śmiertelnych

W pierwszej połowie wakacji, czyli od 24 czerwca, na naszych drogach doszło do 239 wypadków. W tych wydarzeniach, zginęło niestety 21 osób, a 270 zostało rannych. Jeśli porównamy ilość wypadków do roku ubiegłego, to mamy o 32 wypadki i 46 osób rannych mniej. Niestety, liczbę ofiar śmiertelnych na skutek wypadku mamy znów o 10 więcej. 

Śląska drogówka w podsumowaniu informuje także o 4452 kolizjach. W porównaniu to ponad 500 kolizji mniej w stosunku do ubiegłego roku. Niestety pomimo mniejszej liczby wypadków życie na drodze straciło o 10 osób więcej. Ponadto Policja w tym okresie zatrzymała 1326 kierowców (o 17 więcej niż rok temu), którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Musimy przestrzegać limitów prędkości i przepisów drogowych.

Przypominamy, że to, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą, na jezdni i na chodniku, przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, rozwagą, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu, tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu - apeluje Policja

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz