Dominik Gajda Pielgrzymi zameldują się na Jasnej Górze w środę 6 sierpnia
Dominik Gajda Pielgrzymi zameldują się na Jasnej Górze w środę 6 sierpnia

77. Rybnicka Piesza Pielgrzymka idzie na Jasną Górę w ośmiu grupach, które prowadzi ks. Paweł Zieliński, organizator całego przedsięwzięcia, który przejął od ks. Marka Bernackiego, obecnie proboszcza bazyliki. Po dwóch latach ograniczeń spowodowanych pandemią, znowu nabrała wigoru, bezsprzecznej radości, co przez dziesięciolecia mogliśmy zobaczyć na pątniczym szlaku. Pielgrzymi mają do przejścia ponad 100 kilometrów – w spiekocie lata, a być może i w deszczu. 

Nikt jednak nie marudzi, bo każdy z nich niesie do Matki Bożej swoje osobiste podziękowania i prośby oraz intencje ogólne. Jedną z nich jest modlitwa o pokój na Ukrainie i świecie. Idą w tym roku pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. 

Mszy św. w rybnickiej bazylice przewodniczył abp. Wiktor Skworc, metropolita katowicki. Pielgrzymów żegnał prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

Zameldują się w Częstochowie w sobotę (6 lipca), gdzie o 15 zostaną powitani na Wałach Jasnogórskich. Tam zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył, abp Wiktor Skworc, metropolita. Na godz. 21 przewidziano Apel Jasnogórski, a następnie Nocne Czuwanie. Najwytrwalsi będą uczestniczyli jeszcze w mszy, która rozpocznie się o północy w Kaplicy Cudownego Obrazu. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz