Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Do wypadku oznakowanego radiowozu Państwowej Straży Pożarnej doszło na odcinku Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jednostka wracała z akcji gaśniczej potężnego pożaru Zakładu Produkcji Paliw Alternatywnych w m. Osła (woj. dolnośląskie). Samochodem podróżowało trzech funkcjonariuszy PSP w wieku 35, 41 i 56 lat. Z informacji wynika że radiowóz z dużą siłą uderzył w bariery dźwiękochłonne. Trzech funkcjonariuszy trafiło w bardzo ciężkim stanie do szpitala.

W godzinach porannych Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała, że jeden z trzech funkcjonariuszy niestety zmarł.

- W wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeden z funkcjonariuszy poniósł śmierć a dwóch zostało rannych. Rodzinom strażaków udzielana jest niezbędna pomoc psychologiczna a kierownictwo Komendy jest w stałym kontakcie z rodzinami – informuje PSP.

W niedzielę 7 sierpnia o godz. 8.00 we wszystkich jednostkach Państwowej Straży Pożarnej zostaną włączone sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy zostanie oddany hołd zmarłemu strażakowi.

Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak do wzięcia udziału w akcji zachęca także jednostki OSP oraz inne służby.

- Uczczenie minuta ciszy oraz włączenie sygnałów alarmowych i świetlnych we wszystkich jednostkach PSP jutro podczas zmiany służby o godz. 8:00. Równocześnie flagi do połowy masztu z kirem do dnia pogrzebu. Zachęcamy jednostki OSP do wzięcia udziału – pisze gen. Andrzej Bartkowiak

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz