Arkadiusz Kogut / GKS Jastrzębie

Piłkarze z Jastrzębia, którzy po trzech seriach gier na drugoligowych boiskach zajmowali 9. miejsce w tabeli, z dorobkiem 4 pkt, w sobotę 6 sierpnia zmierzyli się na swoim boisku z Motorem Lublin, który zapowiadał przed sezonem walkę o awans. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna i lublinianie w pierwszych trzech meczach uzbierali ledwie 2 pkt.
Mecz na stadionie przy ul. Harcerskiej lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 7. minucie. W kolejnych – mieli kilka szans na podwyższenie rezultatu, ale dobrze spisywał się w bramce Drazik, albo przyjezdni spektakularnie pudłowali. W 41. minucie obrońcy Motoru popełnili błąd, który wykorzystał Stanclik i doprowadził do remisu. Po zmianie stron nadal przyjezdni mieli więcej z gry, ale bramkę zdobyli jastrzębianie. Po błędzie bramkarza Motoru i jego faulu na Gołuchu, rzut karny skutecznie wykorzystał Stanclik i ostatecznie dał zwycięstwo GKS-owi 2:1.
Kolejne spotkanie podopieczni Grzegorza Kurdziela rozegrają już w środa, 10 sierpnia. Wtedy to pojadą do Tarnobrzegu, żeby zmierzyć się z miejscową Siarka. Cztery dni później zagrają na swoim boisku z KKS Kalisz (14.08 godz. 17:30).

Grzegorz Kurdziel, trener GKS-u
Najbardziej jestem zadowolony z tego, że piłkarze mogli po meczu celebrować zwycięstwo z naszymi fantastycznymi kibicami. Początek spotkanie był w naszym wykonaniu zły. Jednak od 30. minuty jako cały zespół dążyliśmy do zwycięstwa. Cieszy mnie to, że dzisiaj nasi fani mogli zobaczyć pięciu młodzieżowców w składzie, którzy oprócz waleczności pokazali także jakość. Moim zdanie mają oni szansę zrobić w przyszłości karierę. Wszystko zależy od nich, my jako sztab trenerski na pewno postaramy się im pomóc.

GKS Jastrzębie – Motor Lublin 2:1 (1:1)
: Daniel Stanclik (41., 54.k) - Przemysław Szarek (7.)
GKS Jastrzębie: Drazik, Kawula, Słodowy, Zakharchenko, Boruń, Lech, Wybraniec (60. Jadach), Wysiński (60. Szymczak), Szkudlarek (33. Klimkiewicz), Stanclik, Gołuch.

Kolejka 5.
Siarka Tarnobrzeg – GKS Jastrzębie 10 sierpnia godz. 17:00, Radunia Stężyca – Hutnik Kraków, Kotwica Kołobrzeg – Wisła Puławy, Zagłębie II Lubin – Lech II Poznań, Polonia Warszawa – Znicz Pruszków, Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław    , Olimpia Elbląg – Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice – Pogoń Siedlce, Motor Lublin – KKS 1925 Kalisz.
Kolejka 6.
GKS Jastrzębie – KKS 1925 Kalisz 14 sierpnia godz. 17:30, Pogoń Siedlce – Motor Lublin, Stomil Olsztyn – Górnik Polkowice, Śląsk II Wrocław – Olimpia Elbląg, Znicz Pruszków – Garbarnia Kraków, Lech II Poznań – Polonia Warszawa, Wisła Puławy – Zagłębie II Lubin, Hutnik Kraków – Kotwica Kołobrzeg, Siarka Tarnobrzeg – Radunia Stężyca.