Archiwum Łukasz Kohut, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Politolog, Fotograf Archiwum
Archiwum Łukasz Kohut, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Politolog, Fotograf Archiwum

Karetka, SOR, badania, rezonans, operacja, rehabilitacja, punkcja. Szycie łąkotki. I życie staje się całkiem inne, zatrzymuje się. Marzenia się zmieniają i zmienia się perspektywa rzeczy. Każde schody stają się problemem, każda prosta wcześniej czynność wymaga przeanalizowania logistycznego i dużo większego wysiłku. Nie są to moje wakacje marzeń, ale taki czas – w uziemieniu, w łóżku, przed telewizorem, pozwala głęboko przemyśleć pewne rzeczy i przeprowadzić głęboką analizę wielu zjawisk.

I jako, że zawsze staram się wyciągnąć coś pozytywnego z najtrudniejszej nawet sytuacji – właśnie tak robię. Tyle, że wnioski nie są optymistyczne. Czeka nas najtrudniejsza jesień i zima od 30 lat i nie leci z nami żaden pilot. Ba, lecą różni piloci, którzy starają się wylądować tylko na swoim poletku. Ten konflikt w obozie władzy, pomiędzy Ziobro, a Morawieckim doprowadza Polskę do zagłady na arenie międzynarodowej. Zagłady środków, które są Polsce tak bardzo potrzebne na inwestycje i odbudowę gospodarki po pandemii. To jak PiS i Solidarna Polska potraktowały polskich obywateli jest dokładnie tym samym błędem jak odrzucenie powojennego Planu Marshalla przez ZSRR.

Tylko obywatele muszą to w końcu dostrzec. A o to trudno, bo od 7 lat poziom polskiej edukacji i polskich mediów publicznych dramatycznie spada. I koło się zamyka – bo autorytarna władza zawsze będzie chciała, aby ludzie nie pytali, nie wiedzieli, nie interesowali się – wtedy łatwiej jest kraść w biały dzień. Inflacja, drożyzna, raty kredytu – to nie jest wina Unii Europejskiej, Niemiec czy Tuska – to jest wina tych, którzy od 7 lat rządzą w Polsce i potrafią co najwyżej szczuć na innych i dodrukowywać pieniądze – ta historia nie może skończyć się dobrze. Pull up, pull up, terrain ahead.

Komentarze

  • olach 12 sierpnia 2022 12:52Problem w tym z nie ma lepszych Dlaczego nie wybieram się na wybory?! ..a własciwie wybieram tyle ze skresle wszystkich. nie chce głosować na pasozytow, pedalstwo, nierobow lub oszustow ... dla przykladu .np..:PSL to pasożytnictwo często bardzo bogatych przez finansowanie Im KRUSu od bardzo nieraz biednych mieszczuchów. SLD to coraz czesciej pedalstwo ,lesbijstwo i podobne porypane oficjalnie postawy. W gonieniu za władza stracili już nawet ideowość. PO no sami wyprzedawczykowie, siebie tylko nie sprzedali, cwaniaki i słowem grupa nierobów życiowych z Tuskiem na czele. Natomiast w PISe gdy uslyszeli jak Rostowski mówił, że forsy juz nie ma ponieważ wiedział, że wszystko sam przerabiał to Oni wiedzieli ze właśnie jest i nawet gdzie :...otóż u babciń i dziadków w skarpetkach. Pokazali staruszkom aż 7% waloryzacji a gdy Ci umierali że szczęścia drugą ręką zabrali z innej kieszeni 15%. Slowem dziadek myśli "mam na koncie,odkladalem cale zycie-, a tu figa! Kaczynski ,inflacja -- rozdal ,idź se dziadku na zebry . My daliśmy synowi Tuska, jego co.ruchnie blogoerce i nawet jako tarcze zięciowi aby nie mlaskali , że my też sami sobie.. pieniądze?... przecież dodrukujemy. Wam nie braknie. Dziadkowi na "kit "w przyszłości będą potrzebne. Dziecka Ktoś musi też finansować ,prawda dziadku?! Taka PIS, PSL, SLD, POlityka , tylko Ci co ciężko pracują może jeszcze uwierzą, że kiedyś Ktoś da im za pracę a nie za dzieci ....Ale ta sprawiedliwosc w Polsce to między bajki lub nogi w włożyć.
  • Felicity Buckland 12 sierpnia 2022 09:20Hi there, Our list contains over 6,500 handpicked websites that accept guest posts, with each site's SEO metrics and contact details, allowing you to contact them all directly and save thousands on paying overpriced agency fees. You can also sell the list on for a profit! If you'd like more information, you can reply to this email or visit: https://bit.ly/3SIghJq Kind Regards, Felicity

Dodaj komentarz