Archiwum Karol Szymura Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum Karol Szymura Radny Rady Miasta Rybnika, Prawo i Sprawiedliwość

Kiedyś w filmie „Skazany na bluesa” usłyszałem bardzo piękną sentencje, wypowiedzianą tam przez głównego bohatera filmu Ryszarda Riedla: „Przestałem marzyć, a jak człowiek nie marzy to umiera”. My, dorośli ludzie, domyślam się, że im starsi ode mnie w obecnym wieku, tym bardziej przestajemy marzyć. Zaczynamy żyć tak zwaną bieżączką i umyka nam wszystko to co poza tu i teraz. Z resztą tak nas do tego nakłoniły hasła głównego nurtu. Nic w tym złego, przecież życie „tu i teraz”; doświadczanie aktualnych chwil i ich przeżywanie jest piękne. 

Zastanowienie budzi we mnie jednak inna kwestia, jeżeli żyje tylko tu i teraz, to czy w moim życiu coś idzie do przodu w tym kierunku, którego oczekuję? Podczas jednego z moich poprzednich felietonów już rozstrzygałem tę kwestię. Jednocześnie jesteśmy już po ponad połowie roku i warto zweryfikować, czy część naszych celów i marzeń na ten rok została spełniona. Warto zajrzeć do kartki z zapisanymi marzeniami na ten rok, jak i tymi długoterminowymi i może je nieco zmodyfikować lub przynajmniej sobie je przypomnieć. Ja podzielę się kilkoma swoimi:

Tanio podróżuję i jestem na dobrej drodze, by zwiedzić kilka krajów w tym roku.Wykorzystuję swój urlop, a trochę się go nazbierało z lat poprzednich. Realizuję konsekwentnie ten felieton, co pozwala mi rozwijać umiejętności w pisaniu, ale również dzielić się swoją wiedzą - to wspaniałe!

No i na koniec krótka reklama mojego kolejnego marzenia, które realizuję w tym roku. Długo myślałem, jak można moim czytelnikom pomóc rozszerzyć niektóre kompetencje, czy to te z zakresu stricte wiedzy, ale również wzmocnić te manualne. W końcu wraz z grupą młodych osób otworzyliśmy coś o nazwie „uniwersytety ludowe”, czyli cykle warsztatów, dyskusji. Ostatnio na przykład zrobiliśmy wspólnie świece. Serdecznie zapraszam do takiego uniwersytetu w Rybniku (mieści się piętro niżej niż redakcja Nowin) więcej na stronie lepszeczasy.pl (tam zapisy). Otworzyliśmy też takie w Wodzisławiu czy Raciborzu. W tym roku będą działać- co dalej? - zobaczymy. 

Mam nadzieję do zobaczenia na warsztatach! A i wracając, po co ma przyjść do was piękny sen, jeżeli zapominacie choć trochę się rozmarzyć? Pamiętajcie w swoich marzeniach możecie być tam, gdzie chcecie i nikt wam tego nie odbierze. 

Komentarze

  • Olek 13 sierpnia 2022 07:28Ja marzyłem żeby być milionerem.Moj kolega takze.Wszyscy bylismy i placilismy milionami.Teraz tez chca zlodzieje nas ubrac w PPE i PPK, leczy po Oni. beda ,my za to za 30lat soli nie kupimy.A Morawiecki patrzy mowi ,to dobrze ze inflacja bo wiecej z vatu dupe mu zatka.Polska to dziwny kraj,kraj w ktorym praca rowna sie inflacja.Nie warto robic.

Dodaj komentarz