Dominik Gajda Ireneusz Stajer Sekretarz Redakcji Tygodnika Regionalnego
Dominik Gajda Ireneusz Stajer Sekretarz Redakcji Tygodnika Regionalnego "Nowiny"

Osobnicy zajmujący się różnymi procederami też w końcu musieli odpocząć... Tegorocznego lata chyba nie wyjechali na wakacje, bo dzieje się od początku lipca. W aktualnym numerze „Nowin” znajdziecie kilkanaście tekstów o tematyce kryminalnej. Mało tego, zainteresowanym pracą prywatnego detektywa z Rybnika, polecamy całostronicowy artykuł. Obiecuję, że nie będzie to pierwsze i ostanie spotkanie z Michałem Androszem. W kolejnych tekstach opowie on o najciekawszych sprawach, które prowadził w swojej dotychczasowej praktyce zawodowej.

A jeśli już jesteśmy przy tematyce prawnej, to warto zwrócić uwagę na artykuł o procedurach uznania człowieka za zmarłego. Są sytuacje, gdy ktoś zaginie i nie ma po nim śladu przez długi czas. Rodzina chce przeprowadzić postępowanie spadkowe, ale nie posiada aktu zgonu bliskiego. Jakie tu obowiązują terminy? Jakie należy podjąć kroki, by sąd uznał zaginionego za osobę zmarłą? - na pytania te odpowiada radca prawny, Kamil Owczarek.

Sporo pisaliśmy w „Nowinach” o inwestycjach w infrastrukturę kolejową. Modernizacja torowisk, przebudowa stacji i dworców kolejowych to oczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcia. Tymczasem, jeden z nich w liście do redakcji wylicza błędy, które – jego zdaniem – popełniono podczas modernizacji linii kolejowych w naszym regionie. Jak pisze, skutkiem zaniedbań są opóźnienia pociągów i utrudnienia w ruchu towarowym. Składy nie jeżdzą tak szybko, jak zapowiadano. O wszystkie wątpliwości związane z inwestycją zapytaliśmy PKP Polskie Linie Kolejowe, odpowiedź opublikujemy na łamach „Nowin”.

Co roku w sierpniu, wyrusza Pielgrzymka Rybnicka na Jasną Górę. W poprzednich dwóch latach jej organizację uniemożliwiła albo ograniczyła pandemia Covid-19. W zeszłą środę z Rybnika do Częstochowy wyruszyło ponad 1000 pątników, co pokazaliśmy w fotoreportażu Dominika Gajdy. Z pewnością, na zdjęciach rodziny znajdą swych bliskich.

Komentarze

Dodaj komentarz