Jastrzębski Węgiel/Arkadiusz Modliński
Jastrzębski Węgiel/Arkadiusz Modliński

Po ponad dwunastu tygodniach przerwy Jastrzębski Węgiel, siatkarscy wicemistrzowie Polski spotkali się na pierwszym treningu wprowadzającym w okres przygotowawczy do sezonu 2022-2023.
W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 15 zawodników. Zabrakło reprezentantów Polski: Jakuba Popiwczaka i Tomasza Fornala oraz Francji: Benjamina Toniuttiego, Trevora Clevenota i Stephena Boyera, a także nowego trenera Jastrzębskiego Węgla, Marcelo Mendeza. Wszyscy wymienieni przygotowują się wraz ze swoimi kadrami narodowymi do mistrzostw świata.
Na pierwszych zajęciach byli obecni: Jan Hadrava, Eemi Tervaportti, Łukasz Wiśniewski, Jurij Gladyr, Dawid Dryja, Jakub Macyra, Rafał Szymura, Kamil Dębski i Maksymilian Granieczny. Pod nieobecność kadrowiczów z naszą drużyną trenować będą adepci Akademii Talentów: Kamil Strzymszok, Dominik Rakowski, Olaf Dzienkowski, Aleksander Piksa i Filip Popiwczak. Z zespołem trenuje też Wojciech Kraj, były zawodnik Akademii Talentów, który jest związany z drużyną uczelnianą z Uniwersytetu McMaster z Hamilton w Kanadzie.
Pieczę nad drużyną sprawować będą dotychczasowi przedstawiciele sztabu szkoleniowego w osobach: Leszka Dejewskiego, Bartosza Celadyna i Korneliusza Osmana wraz z nowymi członkami sztabu: asystentem trenera Mendeza - Henrique Furtado oraz trenerem przygotowania motorycznego Federico Baronim. Statystyk Bogdan Szczebak był na inauguracyjnych zajęciach, ale powrócił do Słowenii, gdzie jest członkiem sztabu szkoleniowego tamtejszej reprezentacji i także szykuje się z nią do MŚ 2022.  
W planie przygotowań do sezonu Jastrzębski Węgiel ma treningi na własnych obiektach i zajęcia na terenie miejskiego kąpieliska w Jastrzębiu-Zdroju (basen, siatkówka plażowa).
W dniach 11-14 sierpnia drużyna weźmie udział w III edycji Letniej Grand Prix PLS na piasku. W pierwszej rundzie rozgrywek JW zmierzy się ze Stalą Nysa (11.08, godz. 17:45). Zawody zostaną rozegrane w Kompleksie Sportowym Wandy Kraków.
Na wrzesień zaplanowano sparingi, prezentację zespołu oraz udział w przedsezonowych turniejach towarzyskich. 
Pierwszy mecz nowego sezonu ligowego z udziałem Pomarańczowych zaplanowano na 1 października w Jastrzębiu-Zdroju, wtedy to Jastrzębski będzie rywalizował z GKS-em Katowice. (inf. JW.)

Plan sparingów Jastrzębskiego Węgla
1-2.09 vs. Asseco Resovia Rzeszów (Jastrzębie-Zdrój)
9.09. vs. BBTS Bielsko-Biała (Jastrzębie-Zdrój)
16-17.09. vs. Cuprum Lubin i GKS Katowice (Jastrzębie-Zdrój?, Katowice)
23.09 prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu (Jastrzębie-Zdrój)
24-25.09 Tauron Giganci Siatkówki: JW, PGE Skra Bełchatów i dwa kluby tureckie (Twardogóra)

Komentarze

Dodaj komentarz