UM Rybnik
UM Rybnik

Zestawy ratownictwa medycznego (PSP R1 typu plecak, z deskami ortopedycznymi) za dokładną kwotę 62 370 zł zostały zakupione dzięki realizacji podjętej w lutym br. uchwały Rady Miasta Rybnika dotyczącej udzielenia pomocy rzeczowej miastu partnerskiemu Iwano–Frankiwska. Przekazane koce pochodzą ze zbiórek organizowanych w rybnickich jednostkach OSP. Rybnickie Służby Komunalne uzupełniły transport o zgromadzone środki medyczne. Kierowcy dowiozą transport z pomocą humanitarną do polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Korczowa-Krakowiec, skąd zostanie odebrany przez przedstawicieli Iwano-Frankiwska.

- Od początku agresji rosyjskiej w Ukrainie, staramy się zarówno pomagać ukraińskim uchodźcom wojennym, którzy trafiają do naszego miasta, jak i przesyłać niezbędną pomoc  bezpośrednio do Ukrainy – a dokładniej, do naszych miast partnerskich: Iwano-Frankiwska i Baru. Obecna sytuacja to prawdziwy sprawdzian przyjaźni pomiędzy naszymi miastami. Do tej pory partnerska współpraca międzynarodowa opierała się głównie na wymianie kulturalnej, czy współpracy gospodarczej. Teraz, w obliczu niewiarygodnego dramatu, jaki rozgrywa się za naszą wschodnią granicą, chcemy udowodnić mieszkańcom naszych ukraińskich miast partnerskich, jak skutecznie potrafimy przekuć w czyn powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznajmy w biedzie.

- przekazuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Od końca lutego br. z Rybnika do Iwano-Frankiwska i Baru trafia pomoc w postaci leków, wyposażenia osobistego i sprzętu technicznego jednostek Obrony Cywilnej. Część wysłanego sprzętu pochodzi ze zbiórek mieszkańców, a część została zakupiona, dzięki przekazaniu na ten cel kwoty 100 tys. zł z budżetu miasta Rybnika. 

Bar – niewielkie miasteczko na Podolu, w obwodzie winnickim oraz zachodnioukraiński Iwano-Frankiwsk nie są na szczęście objęte działaniami wojennymi, dlatego to stamtąd rybnicka pomoc może być wysyłana dalej, w tym również bezpośrednio na front, jako wsparcie ukraińskich żołnierzy oraz ochotników.

Komentarze

  • Sharon 12 sierpnia 2022 12:03Witam Panie i Panowie, Po co ubiegać się o pożyczkę i mieć długi, skoro można zainwestować w Kryptowalutę. Nazywam się Sharon Tate Reeves, jestem brokerem i ekspertem w handlu i inwestycjach kryptowalutowych. Wiele osób musiało słyszeć o kryptowalutach (Bitcoin, Ethereum itp.) i o tym, jak ludzie zarabiają na tym dużo pieniędzy, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać. Cóż, przynoszę ci dobre wieści. Prowadzę program do handlu kryptowalutami, wykorzystując swoją strategię i analizę, aby zarobić więcej. W rzeczywistości możesz zarobić ponad 10 000 euro tygodniowo na handlu i inwestowaniu w kryptowalutę, jeśli użyjesz mojej strategii. Korzyści są takie, że poznasz cały proces i strategię i zarobisz w ciągu tygodnia. Uwaga: finansowanie, wypłaty i portfele są wykonywane tylko przez Ciebie, więc Twoje pieniądze są zabezpieczone. Zarobię tylko 20% prowizji za handel na Twoim koncie po pomyślnej wypłacie. Poniżej moje dane kontaktowe: E-mail: eclipseforexbroker@gmail.com Test/WhatsApp: +1 (201) 754-8785 To bardzo bezpieczny i legalny sposób na zarabianie pieniędzy. Wszyscy wiemy, jak szybko rośnie inflacja i musimy zdywersyfikować nasze dochody. To dla Ciebie szansa.

Dodaj komentarz