UM w Rybniku
UM w Rybniku

Zainstalowanym rodzajem napędu będzie pełna hybryda, czyli połączenie napędu spalinowego z elektrycznym, co umożliwia przejechanie kilkuset metrów wyłącznie na silniku elektrycznym.

- Oznacza to tyle, że np. ruszając z przystanku autobus nie będzie emitował szkodliwych substancji, a więc pasażerowie będą komfortowo oczekiwali na przystankach. Da to również oszczędność paliwa na poziomie 15-20 procent. Doświadczenie zdobyte podczas obsługi linii autobusami elektrycznymi, które kursują po Rybniku od tego roku potwierdziło, że nowe, nieznane dotąd rozwiązania w zakresie układu wnętrza pojazdu doskonale się w Rybniku sprawdzają.

-- przekazuje - wyjaśnia Łukasz Kosobucki prezes spółki Komunikacja Miejska Rybnik.

Miasto dokonało jednak kilku modyfikacji pojazdów poprzez możliwość większej elastyczności w wyglądzie wnętrza oraz zamówienie trzecich drzwi w pojazdach również otwieranych na zewnątrz. W autobusach elektrycznych tylko środkowe są w ten sposób otwierane.

Autobusy będą wyposażone w klimatyzację, białe czytelne tablice informacyjne, defibrylatory AED, alkomaty oraz pełne kabiny kierowców. Wszystkie kasowniki umożliwią płatność kartą bankomatową. Dwa pojazdy będą wyposażane w standardzie pojazdów lokalnych, będą mieć wyższe, miękkie siedzenia z pasami, półki bagażowe oraz dwoje drzwi. Autobusy będą dostosowane do linii miejskich, jednak będzie można je wynająć również na wycieczkę szkolną.

- Chcielibyśmy, aby pojazdy wyjechały na początku przyszłego roku, jednak patrząc na sytuację gospodarczą, która panuje od lutego, dostawy mogą się opóźnić.

– zaznacza prezes Kosobucki.

Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano na 23 sierpnia br. W I kwartale 2023 roku przy ul. Budowlanych 6 powstanie ogólnodostępna stacja do tankowania wodoru samochodów osobowych i autobusów.  Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach konkursu „Zielony Transport Publiczny”, Miasto Rybnik zakupi 20 autobusów napędzanych wodorem.

Komentarze

  • Sharon 12 sierpnia 2022 12:04Witam Panie i Panowie, Po co ubiegać się o pożyczkę i mieć długi, skoro można zainwestować w Kryptowalutę. Nazywam się Sharon Tate Reeves, jestem brokerem i ekspertem w handlu i inwestycjach kryptowalutowych. Wiele osób musiało słyszeć o kryptowalutach (Bitcoin, Ethereum itp.) i o tym, jak ludzie zarabiają na tym dużo pieniędzy, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać. Cóż, przynoszę ci dobre wieści. Prowadzę program do handlu kryptowalutami, wykorzystując swoją strategię i analizę, aby zarobić więcej. W rzeczywistości możesz zarobić ponad 10 000 euro tygodniowo na handlu i inwestowaniu w kryptowalutę, jeśli użyjesz mojej strategii. Korzyści są takie, że poznasz cały proces i strategię i zarobisz w ciągu tygodnia. Uwaga: finansowanie, wypłaty i portfele są wykonywane tylko przez Ciebie, więc Twoje pieniądze są zabezpieczone. Zarobię tylko 20% prowizji za handel na Twoim koncie po pomyślnej wypłacie. Poniżej moje dane kontaktowe: E-mail: eclipseforexbroker@gmail.com Test/WhatsApp: +1 (201) 754-8785 To bardzo bezpieczny i legalny sposób na zarabianie pieniędzy. Wszyscy wiemy, jak szybko rośnie inflacja i musimy zdywersyfikować nasze dochody. To dla Ciebie szansa.

Dodaj komentarz