KT
KT

Od 13 do 14 w Parku Cegielnia odbyła się piąta już edycja jednej z najpopularniejszych imprez w Żorach. Przystanek Żory z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dzięki czemu wielu miłośników letnich festiwali przyjeżdża właśnie na Śląsk, aby cieszyć się zróżnicowaną muzyką w ostatni miesiąc wakacji. 

Przyjechałem z Warszawy, niedawno wróciłem z Broczyna, gdzie odbył się Przystanek Pol'and Rock. Atmosfera festiwali jest fantastyczna, co roku wracam do Żor, aby przedłużyć ten festiwalowy klimat. Ludzie są uśmiechnięci, otwarci, może być coś lepszego?

- komentuje Tomek, który od początku istnienia Przystanku Żory, przyjeżdża na to wydarzenie aż ze stolicy.

Pierwszego dnia pogoda nie zniechęciła do tego, aby przeżywać muzyczne emocje w Parku Cegielnia, frekwencja dopisała, a w niedzielę jeszcze więcej osób spędzało czas w centrum miasta. W tym roku na żorskiej scenie wystąpili m. in. Gutek, Oberschlesien, 8 lat w Tybecie, Pull the Wire, Roots Soldiers czy Sławomir. Odbyły się również eksplozje kolorów, udostępniono Sferę Artystyczną oraz zorganizowano zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, które poprowadzi grupa Wytańcz e(MOC)je. Tworzą ją cztery licealistki: Hanna Komorowska, Wiktoria Trojanowska, Kinga Zając i Agata Solik. Dziewczyny są finalistkami ogólnopolskiej olimpiady społecznej: Zwolnieni z Teorii. Warsztaty pomagały w wyzwoleniu emocji poprzez ruch w połączeniu z muzyką, tańcem i warsztatami arteterapeutycznymi. W Strefie Artystycznej odbyły się także warsztaty Zumby, które prowadziła Natalia Farafontowa z Ukrainy, mieszkanka miasta Krzywy Róg. Osoby, które chciały pozostać na terenie festiwalu, mogły skorzystać z pola namiotowego.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz