KT
KT

W rybnickim kościele schronienie znalazło kilka ukraińskich rodzin. Najmłodszy mieszkaniec ma zaledwie dwa miesiące, najstarsze z dzieci 16 lat. Od kilku miesięcy przebywające tam rodziny mogą liczyć na pomoc mieszkańców Rybnika oraz przedstawicieli Fundacji. Do tej pory udało się zorganizować wyprawki dla dzieci, które rozpoczną naukę w szkole. Pomoc jest jednak w dalszym ciągu potrzebna.

Pomoc dla Natalii

Dzięki pomocy darczyńców kilka dni temu udało się zorganizować wózek inwalidzki dla 9-letniej Natalii, która choruje na porażenie centralnego układu nerwowego. Dziewczynka przeszła w Kijowie operację nóg, a teraz powinna poruszać się na wózku inwalidzkim. Niezbędne są również specjalistyczne buty ortopedyczne. Natalia ma poważne problemy z poruszaniem się. W związku z tym poszukiwani są darczyńcy, którzy wesprą zbiórkę na zakup obuwia. Cena butów wynosi 2 tys. złotych, aktualnie zebrano 500 zł. - Staramy się o dofinansowanie z NFZ, ale to jest ok 300 zł, co jest kroplą w morzu - przekazuje Kornelia Gabriel.

Zbiórka zabawek podwórkowych

W kościele znalazło schronienie ponad 30 dzieci. Są tam niemowlęta, kilkuletnie dzieci oraz nastolatkowie. Niestety, młodsze z nich nie mają żadnych zabawek, którymi mogą bawić się na dworze. Fundacja „Dobry Start dla Wszystkich” zorganizowała również zbiórkę używanych zabawek podwórkowych. Organizatorka zbiórki zwraca uwagę, że zabawki zostaną przekazane innym potrzebującym, gdy dzieci opuszczą obecne miejsce zamieszkania. Fundacja chce też stworzyć miejsce dla mniejszych dzieci, aby mogły zdobywać wiedzę, będąc w kościele. - Staramy się stworzyć w kościele salę edukacyjną dla maluszków, które nie są jeszcze w wieku przedszkolnym - informuje Kornelia Gabriel. Osoby, które chcą przekazać piłki, skakanki, foremki, wiaderka, hulajnogi czy inne sprawne zabawki dla najmłodszych mieszkańców, mogą skontaktować się z Fundacją pod numerem tel. 796 239 027, wpłaty na obuwie można przekazać na konto Fundacji: 51 1090 2590 0000 0001 4427 0283.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz