Archiwum Karolina Trela, Dziennikarka Tygodnika Regionalnego
Archiwum Karolina Trela, Dziennikarka Tygodnika Regionalnego "Nowiny"

Trudno nam czasem zrozumieć, z czym mierzy się dany człowiek, dopóki sami tego nie przeżyjemy. Udowadniają to takie sytuacje jak te, z którymi musiało zmierzyć się wielu mieszkańców regionu w ostatnich dniach. Woda lała się strumieniami, była na drogach, posesjach, w piwnicach, w mieszkaniach. Kilku rybniczan od lat zmaga się z żywiołem na własną rękę i pytają, dlaczego nikt nic nie robi? Może urzędnicy powinni bardziej zrozumieć problemy mieszkańców, ponieważ ci ludzie niejednokrotnie udowodnili, że zrozumienie drugiego człowieka przychodzi im z wielką łatwością.

Dowodem na to jest, chociażby szybka pomoc dla 9-letniej Natalii. Dziewczynka przyjechała do Polski z Ukrainy, rodzice nie zdołali zabrać stamtąd wózka inwalidzkiego, który jest dla niej niezbędny. Zorganizowano akcję, aby uzyskać potrzebny sprzęt. Okazało się, że w ciągu kilkudziesięciu godzin wózek się znalazł.

Teraz Natalia potrzebuje specjalnych butów ortopedycznych. Wiem, że to kwestia czasu, aby potrzebne środki się znalazły. Niejednokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy nieść pomoc i zrozumienie. Wniosek jest więc prosty - mieszkańcy regionu potrafią wiele, miejmy jednak nadzieję, że o wiele więcej postarają się też włodarze miast.

Komentarze

  • Ola 24 sierpnia 2022 09:37Gdyby tylko Ci co tak czesto i gesto mowia o pomaganiu sami sie za robote wzieli a pieniadze tak zarobione przekazywali tym ubogim.Latwo jest stac pod kasa i zbierac .

Dodaj komentarz