Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Języka obcego powinniśmy się uczyć aktywnie oraz pasywnie. Zwracają na to uwagę poligloci oraz nauczyciele języków obcych. Aktywna nauka języka polega na przyswajaniu zasad gramatycznych czy ćwiczeniu wymowy. Pasywna nauka odbywa się podczas oglądania filmów, gdy skupiamy się na czytaniu napisów lub słuchaniu dialogów. Wtedy przyswajamy słówka naturalnie, oswajamy się ze słownictwem i wymową.

Nieustanny kontakt z danym językiem

Kolejną zasadą podczas nauki języka jest nieustanny kontakt z danym językiem obcym. Powinniśmy zorganizować sobie czas w taki sposób, aby ciągle mieć kontakt z danym językiem. Podczas biegania możemy słuchać podcastów, audiobooków, a w trakcie odpoczynku możemy czytać książkę w języku, którego chcemy się nauczyć. Ważne są też rozmowy z ludźmi, kontakt z osobami, które biegle posługują się danym językiem. W ten sposób możemy poznać prawidłową wymowę oraz wyćwiczyć w sobie umiejętność swobodnej rozmowy. Powinniśmy też skupić się na tym, czego najbardziej potrzebujemy. Jeśli wyjeżdżamy do danego kraju, zastanówmy się, jakie słowa, wyrażenia najbardziej nam się przydadzą. Nie skupiajmy się za szybko na zaawansowanym słownictwie.

Nauka języka w domu

W domu spędzamy sporo czasu, jest to więc idealne miejsce do nauki języków obcych. Aby przyswoić podstawowe zwroty i słówka w danym języku, możemy wykorzystać do tego karteczki, które umieścimy w równych miejscach w domu. Jeśli umieścimy kartki z obcojęzycznymi nazwami na danych przedmiotach, łatwiej będzie nam przyswoić proste słówka.

 

Komentarze

Dodaj komentarz