Paweł Wengerski / TS ROW

Po porażce na inaugurację ze Ślęzą Wrocław, piłkarki TS ROW, które w tym roku walczą o mistrzostwo II ligi, w dwóch kolejnych meczach pokazały spory potencjał. Najpierw pokonały na swoim boisku Pogoń Zduńską Wolę 7:2, a w ostatnią niedzielę nie dały szansa ekipie Dąb Zabierzów Bocheński.
Mecz w Małopolsce rozpoczął się dla rybniczanek znakomicie, już w 1. minucie na listę strzelców wpisała się Zdechanova. Co prawda gospodynie wyrównały z rzutu karnego pięć minut później, ale jeszcze przed przerwą dla ROW-u trafiły Botor i Stopka. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy prowadzeniu rybnickiej drużyny 3:1. Po zmianie stron padły kolejne trzy bramki do TS ROW-u, autorstwa Pluty, Parzych i Sobkowicz. Ostatecznie rybniczanki wygrały 6:2 i mogą w spokoju przygotowywać się do kolejnego meczu. A ten zaplanowany jest na sobotę, 2 września. Wtedy to w Kamieniu rybnickie piłkarki podejmą Unię Lublin, początek spotkania o godz. 17:30.

Dąb Zabierzów Bocheński – ROW Rybnik 2:6 (1:3)
Bramki dla ROW: Petra Zdechanova (1.), Edyta Botor (18.), Maja Stopka (41.), Jessica Pluta (55.), Weronika Parzych (72.), Agata Sobkowicz (74.)
TS ROW: Karolina Sok, Edyta Botor, Ailin Franzante, Jessica Pluta, Weronika Parzych, Magdalena Łuczak, Maja Stopka, Marlena Jaszyk, Pamela Drożdż, Patrycja Matla, Petra Zdechanova. Grały także:
Sabina Nowosielska, Katarzyna Jasińska, Julia Krzyżok, Agata Sobkowicz.