Zenon Keller Spokojny Jan Domarski i Grzegorz Lato w swojej pozycji, czyli gotowości do oddania strzału głową
Zenon Keller Spokojny Jan Domarski i Grzegorz Lato w swojej pozycji, czyli gotowości do oddania strzału głową

Na zdjęciach Zenka znajdziemy też wielkie budowy socjalizmu, ale również niedokończone inwestycje, wynikające z paradoksów słusznie minionego ustroju. Fotografował dla naszego Tygodnika kolejki do sklepów po artykuły pierwszej potrzeby i puste lady. Jak trzeba było, robił zdjęcia wizytującemu region I sekretarzowi PZPR oraz innym peerelowskim notablom. Wiem, że takie tematy podejmował z kronikarskiego obowiązku. Uważał bowiem, że jego zdjęcia nie kłamią, pokazują rzeczywistość taką, jaka jest. Miał swoje zdanie na wiele spraw i często było to zdanie krytyczne.

Uwiecznił robotnicze strajki w latach 80. oraz to, jak powstawała śląska Solidarność. Fotografował wybory przełomu lat 80. i 90., które prowadziły do wolnej, suwerennej i samorządnej Polski. Mało kto już pamięta, że Zenek pisał także teksty. Do historii śląskiej fotografii prasowej wszedł jednak jako wybitny fotoreporter. 

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz