Materiał partnera
Materiał partnera

Jaki sprzęt jest najczęściej wynajmowany w wypożyczalniach budowlanych?

Niemal każda wypożyczalnia sprzętu budowlanego w swojej ofercie posiada szeroki wybór urządzeń i maszyn niezbędnych do realizacji inwestycji budowlanych. Wśród nich wyróżnić można jednak elementy cieszące się zawsze największą popularnością. Zalicza się do nich przede wszystkim:

 • agregaty prądotwórcze — niezbędne w sytuacji, kiedy do placu budowy nie zostało jeszcze doprowadzone zasilanie elektryczne, 
 • piły do cięcia betonu i innych tworzyw — stosowane najczęściej podczas remontów i prac wykończeniowych, 
 • maszyny do prac ziemnych — do których zalicza się zagęszczarki, walce, minikoparki, stosowane zarówno podczas prac przygotowujących działkę do realizacji inwestycji budowlanej, jak i zagospodarowywania terenów zielonych, 
 • nagrzewnice — cieszące się dużą popularnością zwłaszcza w okresie zimowym ze względu na możliwość skrócenia za ich pomocą czasu niezbędnego do wyschnięcia na przykład tynków. 

Czy wynajem maszyn budowlanych się opłaca?

Wynajem maszyn budowlanych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wynika ona przede wszystkim z licznych zalet tego rozwiązania. Skorzystanie z wypożyczalni narzędzi i maszyn budowlanych pozwala bowiem zaopatrzyć się we wszystko to, co niezbędne do przeprowadzenia określonych prac przede wszystkim bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. Profesjonalna zagęszczarka czy nagrzewnica może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, co sprawia, że jeśli zachodzi potrzeba jednorazowego skorzystania z niej, wynajem okazuje się najbardziej opłacalną opcją pozwalającą uniknąć dużych kosztów. 

Dodatkowo wynajem sprzętu budowlanego niweluje także problem związany z jego przechowywaniem po zakończeniu prac budowlanych lub remontowych. Przez co rozwiązanie to jest korzystne nie tylko dla osób prywatnych, ale także firm. 

Jak działa wypożyczalnia sprzętu budowlanego i kto może z niej skorzystać?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy. Osoby prywatne, decydując się na wynajem maszyn budowlanych, muszą mieć więc ze sobą wyłącznie dokument potwierdzający ich tożsamość, z kolei firmy dokument rejestracyjny przedsiębiorstwa oraz numer NIP potrzebny do wystawienia faktury. 

Wynajem sprzętu budowlanego wiąże się także z koniecznością uiszczenia kaucji, której wysokość zależy od jego rodzaju i wartości. Jest ona jednak zwrotna i stanowi zabezpieczenie na poczet ewentualnych uszkodzeń sprzętu. Wszystkie procedury związane z wynajmem maszyn budowlanych opierają się natomiast na specjalnej umowie, w której określone są takie informacje jak:

 • rodzaj wypożyczonego sprzętu, 
 • okres wynajmu,
 • dane wypożyczalni i wynajmującego,
 • cena wynajmu.

Jeśli chodzi natomiast o koszt wypożyczenia sprzętu budowlanego, zazwyczaj podawany jest przez wypożyczalnie w przeliczeniu na dobę. W przypadku mniejszych urządzeń może być on także podany na za godzinę. Dodatkowo należy także wspomnieć, że wiele wypożyczalni sprzętu budowlanego przy wynajmie na dłuższy okres oferuje dla swoich klientów korzystne rabaty, warto więc o nie dopytać podczas dopełniania formalności związanych z wypożyczeniem sprzętu budowlanego.

Gdzie na Śląsku można znaleźć firmę oferującą wynajem maszyn budowlanych?

Rosnąca popularność firm oferujących wynajem sprzętu budowlanego sprawia, że obecnie można je znaleźć w większości miast. Na Śląsku jedną z wiodących wypożyczalni budowlanych jest natomiast Renta. Znaleźć ją można w Katowicach przy alei Roździeńskiego 188A oraz w Bielsku-Białej przy ulicy Czerwonej 18. Oferuje ona szeroki wybór maszyn i urządzeń budowlanych pozwalających na przeprowadzenie zarówno remontu, jak i inwestycji budowlanej od zera. Wśród nich wyróżnić można między innymi:

 • wszelkiego rodzaju ładowarki i maszyny przeznaczone do prac ziemnych,
 • młoty pneumatyczne,
 • rusztowania i drabiny, 
 • sprzęt hydrauliczny,
 • sprzęt zbrojarski.

Dodatkowo ta wypożyczalnia sprzętu budowlanego udostępnia także dla swoich klientów sprzęt ogrodniczy, który pozwala zadbać w profesjonalny sposób o trawniki i tereny zielone bez konieczności ponoszenia kosztów na zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń. 

Podsumowując, wypożyczalnia sprzętu budowlanego to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nie tylko w przypadku osób prywatnych budujących domy czy remontujących mieszkania, ale także firm, gdyż wynajem w niej maszyn pozwala uniknąć kosztów związanych z ich zakupem oraz późniejszym przechowywaniem.

Baner reklamowy

Komentarze

Dodaj komentarz