Archiwum Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość
Archiwum Grzegorz Matusiak Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość

Tankowanie „pod korek” i sklepowe koszyki wypełnione zakupami, stały się nawet swego rodzaju znakiem rozpoznawczym klientów zza południowej granicy.

Do pewnego stopnia zjawisko to można tłumaczyć lepszą jakością i smakiem np. polskich wędlin czy pieczywa (takie opinie nie raz słyszałem od zaprzyjaźnionych mieszkańców Zaolzia). Tyle że jak zauważyłem wielu gości z południa dokonuje u nas zakupów z kalkulatorem w ręku, skrupulatnie przeliczając złotówkowe ceny na korony. To oznacza, że najważniejszym kryterium decydującym o zakupach są finanse. Może jednak kalkulator nie zawsze prawdę ci powie? Może w tych prostych rachunkach warto uwzględnić to, o czym cały czas zgodnym chórem mówi opozycja parlamentarna?

Nawet pobieżna lektura wystąpień opozycyjnych posłów i senatorów nie pozostawia żadnych złudzeń, że co prawda ceny towarów rosną wszędzie, ale w Polsce odbywa się to w galopującym tempie, nieporównywalnym z żadnym innym europejskim krajem. Widocznie ten lament słabo niesie się w kierunku Ostrawy i nieświadomi niczego mieszkańcy przygranicznych terenów zjeżdżają na zakupy do Polski. Może więc opozycja powinna podjąć środki zaradcze. Najlepszym, byłaby kampania informacyjna, która uświadomiła by Czechom, że prosta matematyka ma się nijak do polskiej drożyzny, a niższe ceny w Polsce to jedynie gra pozorów. Politycznych, bo trudno tolerować sytuację w której czescy klienci swoją nieodpowiedzialna postawą, podważają jeden z najważniejszych zarzutów wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarze

 • Ilona 21 września 2022 07:23Chcielibyście abyśmy udali sie na wybory i na was glosowali.Jeszcze co, a kto nam zwróci jak po drodze dostaniemy wskutek zagapienia za drobne przewinienie holendarny mandat.Nie dzieki ,gaście światło.
 • Kierowca Adam z Żor 20 września 2022 08:13..a nie lepiej to od razu bylo w Kodeks Drogowy wpisać Kodeks Hammurabiego. Ojej zobaczycie Wy nasze głosy jak "świnie niebo". A może Wam zależy na przegraniu wyborów, kto wie co tu jest "grane".
 • Marek 19 września 2022 23:42Grzesiu sami sie w oczach spoleczenstwa najzwyczajnie wykańczacie..czytaj :"Marek Konkolewski, ekspert ruchu drogowego: mandaty są za wysokie, a system punktowy niespójny"'''' Nie tylko ze teroryzujecie spoleczenstwo to jeszcze wychowujecie głównie młodych ale i starszych na baranów w zachowaniu gdy wchodzą na przejściach dla pieszych przez co na kierowcow na siłę nakładacie nawet kryminal, i wykazujecie sie brakiem wyobrazni w odpowiedzialnosci za podejmowane decyzle legislacyjne i ich skutki .Udawadniacie ze nie nadajecie sie do rządzenia. Mamy jako spoleczenstwo Was serdecznie dość ,dziekujemy za panstwo w ktorym w obawie przed bankructwem strach jest oszczedzac a takze nawet poruszac sie po jezdni. Dzis rozmawialem z biednymi ludzmi ktorzy starymi autami dojeżaja do pracy .Czują sie steroryzowani jezeli do Ciebie dociera chociaz maly zakres tego co uwazyliscie spoleczenstwu to rozwaz to. Pozdrawiam .
 • Jastrzębianin 19 września 2022 14:23Oprocentowanie lokat bankowych wzrośnie? Oszczędzający i tak będą tracic. No i sukces jak za komuny. Pamietasz Pośle ze wzruszenia łza w oku sie kreci .Ach te Ksiazeczki Mieszkaniowe,ach te kredyty ,namandaty tez wowczas ludzi nie bylo stać . Po co maja jezdzić i narzekac iz paliwio drogie. Niech lepiej stoją pod domem.
 • Człowiek stąd 19 września 2022 11:32Każdy inteligentny człowiek w Polsce wie, że Kaczyński = PiS= dług= niesprawiedliwość = kłamstwa = obłuda=tępa propaganda w TV = tworzenie takich ludzi jak autor tego artykułu.
 • Czas Radosny 18 września 2022 08:21wróci się to zadużo powiedziane, przyjdzie kiedykolwiek do urn miało być Mocium Panie powiedziane
 • Czas Radosny, czas Wesoły. 18 września 2022 08:18Czas Radosny, czas Wesoły. Czasy PISu to wspaniałe chwile , działa program: menel 500+;kombinator500+, cwaniak500+, ale nie dziala żadne program pracus1000+. I to zaskutkowało rażącym wzrostem cen. Najbliższe wybory niewątpliwie, to bedzie fantastyczny test socjologiczny odpowiadając na pytanie , ilu z tych 500+ będzie miało ochotę na utratę wydatku energetycznego i wróci się do urn aby na Was kiedykolwiek zagłosować?.
 • Marcin K. 17 września 2022 08:44Wszystko zaczęło sie w PISie psuć od kiedy podstepnie praktycznym przymusem, podłym sposobem zaczeliscie zmuszać ludzi aby zapisać ich nawet wbrew woli do PPE lub PPK a kazdy Kto wyraził na te tematy przymusu i szans samodzielne zdanie byl nawet w tych waszych państwowych firmach traktowany tak jak za komuny wróg ludu, natomiast w internecie pod artykułami w tych tematach zabraliście możliwości jak dobrzy SBcy składania komentarzy. Zrobiliscie tak ,ze albo od tych pieniedzy nam tam przelewanych (ktore nam inflacja rozkradacie) zgodzimy sie placic juz teraz podatek choc ich nie widzimy fizycznie przez ci fikcyjnie wzrosl sredni dichod, albo pracodawca panstwowy nic nam nie da czyli nie przeleje do PPK ani na wyplate ..tak dziala mafia!. Nie wspomnie juz o tym ze za tym szły stolki zarządów i innych politycznych namaszczonych przez Was zgraja osobników w PPK i juz tylko za tą grabierz powinniście odpowiadać jak za działalność mafijna przeciwko wlasnemu narodowi. Od tej pory juz wszystko zaczęło sie wPISie psuć. Tak was docenił Bozia, ze niby tacy uczciwie sprawiedliwi ,przekrętasy jedne.
 • Lotnik 16 września 2022 15:59Wystarczy jeden taki rozbłysk na Słońcu i wtedy stracimy dostęp do pieniedzy na 25lat....Otóż Astronomowie sie myla ,przy PISie nie trzeba rozbłysków,my nie mamy pieniedzy ,my mamy bilety NBP a dostęp tracimy codziennie.
 • MaciejWoda 16 września 2022 15:25Inflacja, znowu ten ekonomiczny bełkot na temat inflacji, bazowa, konsumencka, producencka, emerycka i diabli jeszcze wiedzą jaka a każda inna. Ale najlepsza bo aż 60% jest ta polityczna bo tyle właśnie politycy dali sobie w zeszłym roku podwyżki i to jest bliższe prawdziwemu poziomowi inflacji w kraju, a kolejne podwyżki dla nich są w planie. Gdyby prezes GUS podał prawdziwe dane na temat inflacji, stanu gospodarki itp to by jeszcze tego samego dnia przestał być prezesem. Na koniec dodam że statystyka bywa często nazywana najbardziej wyrafinowaną i wyszukaną formą kłamstwa!
 • Jacek 16 września 2022 13:08500%+
 • Jacek 16 września 2022 13:03Nie,nie Panie i Panowie ,to wszystkim to inflacja 500+ oraz dewaulacja Waszych przychodow oraz oszczednosci. łącznie z tymi w PPE oraz PPK
 • Koniecpolski 16 września 2022 12:57Niewątpliwie PISowi wychodzi jeden program 'dożywianie niepracujący Menel 500+"kosztem oczywiście oszczędzających i spracowanych lecz inflacją okradanych. Ludziom naprawde ubogim trzeba pomagac ale to co wyczynia PIS o zgorszenie do nieba sie prosi. Familia Tusków dostała juz takiiiiiiiie wsparcie Covid ,jeszcze troszke a sam Donald dostanie trzecią emeryture.
 • po co dlugoletnio pracowac? 16 września 2022 12:03"Król jest nagi" tylko jeszcze o tym nie wie gdyz w Pruszkowie grupa wybranych przez jego przydupasow tzw. klakierów mu przyklaskuje za każde jego stwierdzenie.Wystarczy ze pedaly w Brukselce pomachały Wam obietnicą darmowej kasy do roztrwonienia na łaznie dialogu i pamięci ,moze wspomnie;. juz wszystkie kopalnie zamykaliscie wysyłając młode byczki na urlopy górnicze a później na emerytury ,i skad teraz na ich utrzymanie brac pieniadze jak 3/4w tym kraju to nieroby z pod budki z piwem żyjące dzieki Wam z zasiłków a ludzi pracowitych ograbiaciee na kazdym kroku.. Jaki wiec sens ma praca w RP?!
 • Antoni P 16 września 2022 11:53Co by sie stalo Grzegorzu gdybyś Ty nie mial górniczego szczęśliwego fuksa i nie trafił do zawodu za gornika.Otoz jechał bys z robotą prawdopodobnie w Czeskiej firmie w Czechach lub u Niemca do 65r zycia. Zastanow sie nad tym jakie by wowczas bylo twoje zycie w PIS Polsce i co by sie stalo z twoimi oszczędnościami ,może to da Ci coś do rozwagi.
 • Marcin 16 września 2022 11:47"Rozdawać jest łatwo ale zmusic lebrow do zapracowania".Po owocach Ich poznacie...GUS: Inflacja w sierpniu wyniosła 16,1% r/r Najbardziej podrożał r/r: +157% opał +109% cukier (41% w miesiąc) +49% tłuszcze roślinne +45% mąka +40% energia +40% oleje +37% gaz +33% masło +33% mięso drobiowe +30% pieczywo +29% turystyka zagraniczna +28% mleko +24% sery +23% ryż Latwo sie zyje kradnac oszczednosci tych ktorzy ciężko na nie zapracowali bo czym jest inflacja jak nie zlodziejstwem na rozdawnuctwo.
 • Pieszy z ul.Zielonej 16 września 2022 11:32Mandat 3 000 złotych dla wielu kierowców. Zostawmy samochód pod domem albo narazimy się na duże kary.Wasze metody to juz jest zwykle dranstwo i teroryzowanie spoleczenstwa.
 • Do wiadomosci 16 września 2022 08:10Czesi juz wiedza ,powiedzieli mi ze za nasze dochody do polski do pracy nie beda przyjezdzac.To raczej nasi tam jeżdżą na roboty i w tamtejszych bankach trzymają oszczednosci.. Poinformój Pan o tym Rzad PISu.
 • Sprawiedliwosc sie wstydzi PISu 15 września 2022 22:2213. i 14. emerytura jest nieuczciwa dla tych, co pracowali dłużej". Ekspert o rozdawnictwie . Najbardziej niesprawiedliwe przy dodatkowych świadczeniach ma być równe potraktowanie tych, co wiele lat odprowadzali składki z osobami, które przepracowały legalnie np. miesiąc. Chociaż emeryt pracujący "legalnie przez 40 lat i mający świadczenie wysokości 4,3 tys. zł "trzynastkę" dostanie, ale na "czternastkę" się nie załapie, przez próg dochodowy - czytamy w SuperBiznesie.Ta osoba jest "sama sobie winna", bo za długo pracowała, legalnie pracowała i nie ma prawa do 14. emerytury - puentuje Kolek.
 • Krótki wywiad 15 września 2022 20:37reporter: Ponoc emerytura miala zależeć od uzbieranego kapitału początkowego. polityk PID : ależ skąd,ma zależeć od ilości oraz wysokości płaconych przez nas czternastek i dodatków. Przecież wszyscy mamy jednakowe żołądki. Reporter na odchodne:notak to by sie zgadzało tylko nie wszyscy jednakowo w zyciu pracowali.
 • Alibaba opisuje prawde 15 września 2022 20:04Wyższy deficyt budżetowy i konieczność wykupu obligacji powoduje, że w 2023 r. Polska musi pożyczyć blisko 270 mld zł. Ta kwota może być jednak tylko wierzchołkiem góry lodowej, bo nie wiadomo, ile trzeba będzie wydać na działania osłonowe związane ze wzrostem cen energii elektrycznej czy gazu ziemnego. Zagadką pozostaje to, jakie koszty wygeneruje kryzys energetyczny i ile wydatków zostanie wypchniętych poza kasę państwa.
 • Marek 15 września 2022 15:50Drogi Panie ,pragne Panu zwrócić uwage na jeden z tematów. W internecie czesto pojawia sie hasło"Bezpłatne uzdrowiska i rehabilitacja do likwidacji? NFZ planuje dokonać rewolucji!" .Otóż Pan i Ja kestesmy z jednego rocznika a nasze roczniki to wyż demograficzny. Gdy bylismy młodzi wszyscy z naszych skłądek korzystali ,gdy jesteśmy starsi i to my mozemy korzystać z sanatorium to wszyscy chcieli by je likwidować . Rozumiem -finanse ale czy to jest OK .. A może zróbmy tak Kto był już raz lub dwa za darmo ten za każdy nastepny pobyt powinien płacić. Oznaczało by to ze Ci co wykorzyssali pobyty darmowe nie mogli by juz darmowo konsumować kolejnych ale Ci co jeszcze niebyli -mają dalej za darmo. Przemyśl Pan to i podrzuć odpowiednim VIPom taką inicjatywe z tym uzasadnieniem,.
 • do poprawił bym Inspektora 15 września 2022 14:30"Niedługo przez to wasze działanie wszystkie płace i emerytury będą prawie jednakowo najniższe" -ale za to mandaty mamy teraz drakońsko najwyższe.
 • Co, brakuje na meneli,brakuje 15 września 2022 14:25Zmiany w przepisach. Podwójne kwoty mandatów od 17 września
 • Alibaba 15 września 2022 11:23Ja twierdze ze inflacja zostala swiadomie z premedytacja zaplanowana i zrealizowana. Owszem pozniej do niej dolaczyla jeszcze wojna na Ukrainie co ja spotegowalo ,,.Ale; od poczatku ,,":.Kiedy zorientowaliście sie ze przegielisiscie w rozdawnictwie na np 500+ ,pierwotnie mialo to byc tylko za urodzenie drugiego itp..i inne obietnice bez pokrycia,ze Unia blokuje kase ktora chcieliscie wziac na roztrwoniene dla nierobow przez kupowanie glosow aby wygrywac kolejne wybory ,wpadliscie na pomysl ze wyzsze kwoty od tegoż samego Vatu to zalatwiony problem z zalatwiona dziura budzetowa oraz kupione głosy wyborcze. W tym celu jako chyba pierwszy rzad niby dbający o społeczeństwo zaczęliście podnosić samoistnie najniższą krajowa gdyz wiedzieliscie ze bez tego jak zrealizujecie kolejny krok czyli inflacje to Ci najsłabsi zdechna z biedy lub rusza na Was w Warszawie a Ci ze średnimi dochodami jeszcze zanim sie otrząsną dalej wytrzymaja. No i później zaczęło sie. Kazdy co nawet tylko raz płacil składki ZUS dostał pelna 14stke ktorej nie dostali Ci co mieli np. 45lat pracy gdyz Ich emerytury byly wg Waas za wysokie. Ukaraliscie wiec w ten sposob ludzi za dlugoletnia prace. Ale nie o to Wam chodziło a o babcine oszczednosci na starość w skarpetach. Inflacja 16% a w bankach lokaty 0%...Zaoszczedzine przez ludnosc środki finansowe w realu topnialy ze zgorszeniem dla ludzi oszczędnych ale to Was nie obchodzi.Teraz walicie pozory ze lokata moze byc nizej niz inflacja i to jest sukces. Swietnie sie rzadzi za czyjes ,prawda. Gdyby bylo Euro to papierowych biletow nie mozna by było drukowanc na rozdawnictwo.No i doszła wojna i znow wydatki na zbrojenia a skad a to wziac..zamiast opodatkowaniec nieruchomosci bogatych ,po co sie narazac prawda- to ciag dalszy inflacji i znow wyzsze kwoty z Vatu na dziurawy budzet ,dalszy ubytek realu oszczednosci Tych co nie zdążyli kasy wymienic na dolary ,no i jazda -dalej. Frajerzy mysla ze oszczędzanie i wyzsze skladki na ZUS oplacaja sie. Nie ,nie ,to robota w złodziejskiej polityce sie oplaca lecz uczciwa praca tyłko gdy jest sama dla siebie. PIS to tez oszusci..Juz obecnie płacenie wyższych skladek na ZUS podobnie jak oszczędzanie w złotówkach mija sie z celem.Waszym obecnym dazeniem wg Waszego pomyslu jest zabor wyzszych plac,emerytur i oszczednisci spoleczenstwa przez tworzenie dzialan proinflacyjnych i dla kupowanie u nierobow glosow oraz plaszczenie roznic dochodow oby wszyscy mieli prawie najmniejsze. Mandaty drogowe tez nie sluza bezpieczenstwu a zaspokoleniu Waszych celow finansowo polityczny.Nawet przepisow KD nie potraficie ze zrozumieniem napisac.!
 • Anna 15 września 2022 11:18 Anna na czternastkę" się nie załapie, przez próg dochodowy - czytamy w SuperBiznesie.Ta osoba jest "sama sobie winna", bo za długo pracowała, legalnie pracowała i nie ma prawa do 14. emerytury
 • !!!!!???? 15 września 2022 11:09ZUS przeleje "czternastki". Ponad milion seniorów otrzyma w czwartek pieniądze."..a co reszte okradniecie jako kare za Ich ciezką lub dlugeletnią prace.
 • Przedruk 15 września 2022 09:29 Przy inflacji 16 proc. dostałem 7 proc. waloryzacji, czyli jestem -9proc. w plecy, po uwzględnieniu tzw. 13 i 14 , trzeba by dokładnie policzyć dolatuje do emki 200 zł. to w moim przypadku daje -5proc. Tyle jestem w plecy jak i pozostali emeryci dzięki ........... z PIS. Mówie z pełną świadomością ..........z PIS, bo ta inflacja to nie wina Tuska, Putina, UE tylko PIS...pomijając małe kraje Niemcy czy UK maja też inflacje , ale 7 proc. Rządzą nami idioci, którzy nawet nie widza tego, że w Zakładach Azotowych powstaje cos jeszcze oprócz nawozów. A w wyliczeniach opierałem sie na oficjalnych danych, inflacja emerycka to z 50 proc.
 • Poprawil bym Inspektora 15 września 2022 07:27Niedługo przez to wasze działanie wszystkie płace i emerytury będą prawie jednakowo najniższe . Ci co jeszcze zdążą-obserwując jak dotuje się tylko najniższe dochody zaczną ukrywać coraz bardziej swoje gaże unikając przez to wyższych składek ZUSu jako coś nie mającego sensu . W Polsce zostaną tylko jak w Rosji ludzie bardzo bogaci i biedota także ta ciężko lub długoletnio pracująca .Oni będą biedotą przez spłaszczenie plac lub emerytur wskutek dotowania najniższych....malo -to do reszty po PO zniszczy zaufanie do instytucji rządowych. Wy jako PIS robicie z nas dziadów europejskich, spłaszczacie płace i emerytury niszczycie system emerytalny którego wysokość miala zależeć od kapitału początkowego , od wplaconych kwot a nie od 14stek i innych darowizn wspomagajacych nierobów, Wy tez deprawujecie "złotego" .
 • emeryt 14 września 2022 19:40Pamietasz jak przyżekaliscie przed pierwsza kadencja ze kopalnie bedziecie bronic przed likwidacją jak niepodległość, i co , pojechal Morawiecki do Brukselki ,pedały pomachały Jemu przed nosem forsa i juz ,gornikow na urlopy SKRy Tesery itp i teraz nie ma forsy na Ich emerytury ,tych mlodych byczkow utrzymywanie na emeryturach i co ,nawet rezerw strategicznych w kopalniach nie zostawiliscie jak za baczyliscie kase . Takie jest Wasze rzadzenie ,trza teraz ograbic ludzi z oszczednisci i emerytur.
 • Inspektor-były 14 września 2022 15:13Nie zgadzam się z Panem ale do pana wątku w artykule wrócimy na koniec mojego postu . Otóż oglądałem wczoraj w TV Kaczyńskiego na przemówieniu w Pruszkowie ,czułem się jakbym oglądał plenum partii PZPR. Wszyscy uczestnicy bezkrytycznie klaskali ,zero zwątpienia, pytań, rozwagi, przemyśleń. .Gdy powiedział ze zmusi banki do oprocentowania lokat-,teraz dopiero po dwóch latach już prawie istniejącej hiperinflacji gdy okradliście inflacją ludzi z części oszczędności?, a przecież w poprzedniej kadencji śmialiście się z PO ze walizkami banki zagraniczne zyski wywożą-wykazał się ironią. Nikt się Go tez nie spytał o traconą na inflacji kasę gromadzona w PPE i PPK de/fakto na na sile wprowadzane przez PiS i nie spytał o stołki VIPow tam osób zarządzających! --po co i na co to wszystko. Także same podwyżki najniższej płacy i to bez samoistnych w tym temacie żądań ,wezwań ZwZawodowych --to dalsze gotowe nakręcanie inflacji i spłaszczenie dalsze płac i emerytur oraz dalsze dawanie rządowi wyższych kwot z VATu od wzrastających cen na łatanie niesprawiedliwego rozdawnictwa budżetowego w celu dalszego kupowania głosów i to w sytuacji gdy ludzie dalej będą mieli stale coraz wyższe przez to ceny a które zeżrą te podwyżki płac. Niedługo przez to wasze działanie tez wszystkie płace i emerytury będą prawie jednakowo najniższe . Ci co jeszcze zdążą obserwując jak dotuje się tylko najniższe dochody zaczną ukrywać coraz bardziej swoje gaże unikając przez to wyższych składek ZUSu jako coś nie mającego sensu . W Polsce zostaną tylko jak w Rosji ludzie bardzo bogaci i biedota także ta ciężko lub długoletnio pracująca .Oni też będą biedotą przez spłaszczenie plac lub emerytur wskutek dotowania najniższych....malo -to do reszty po PO zniszczy zaufanie do instytucji rządowych. Kaczyński to cwaniak polityczny który chce wykorzystać elektorat do swoich celów. Bajeruje ignorantów. Co do Czechow drogi Panie; to od wielu lat Oni zarabiają znacznie lepiej niż my u nas w kraju i nie o najnizszą krajowa mi chodzi gdyż godna płaca nie od najniższej zależy a od uznania w płacy zakresu i skomplikowania obowiązków o czym juz dawno PIS zapomniał w KP. Ponadto niech Pan sprawdzi "Alior Bank"--wartość złotówki od dwóch lat względem innych walut w tym "korony czeskiej" .To jest przyczyna dlaczego Oni kupują u nas co podobnie jak Niemcom czy Austriakom tez pasuje u nas w handlu..Wy jak i PIS robicie z nas dziadów europejskich, spłaszczacie płace i emerytury niszczycie system emerytalny którego wysokość ma zależeć od kapitału początkowego , deprawujecie "złotego" .A dlaczego nie obciążyliście bogatych ziemianów zwiększonymi podatkami od nieruchomości aby to ministrowie a nie jak obecnie w VATowskich cenach ludzie musieli najwięcej łożyć na państwo .Zawiodłem się na PISe
 • Inspektor 14 września 2022 10:22Nie zgadzam sie z Panem ale do pana watku wrocimy na koniec . Oglądałem wczoraj w TV Kaczyńskiego na przemówieniu w Pruszkowie ,czułem sie jakbym oglądał plenum partii PZPR. Wszyscy bezkrytycznie klaskali ,zero zwątpienia, pytania, rozwagii, przemyslenia.Gdy powiedzial ze zmusi banki do oprocentowania loka-,teraz dopiero po dwoch latach juz prawie istniejacej hiperinflacji gdzie okradliscie ludzi z czesci oszczednosci?, a przeciez w poprzedniej kadencji smialyscie sie z PO ze walizkami banki zagraniczne zyski wywożą ,nikt sie go tez nie spytal o tracona na inflacji kase z PPE i PPK de/fakto na przez PIS na sile wprowadzane i stolki VIPow tam osob zarzadzajacych! Podwyzki najnizszej placy i to bez zadąn ,wezwan ZwZawodiwych to gotowe nakrecanie inflacji i splaszczenie dalsze plac i emerytur oraz dalsze dawanie rzadowi wyzszych kwot od VATu od wzrastajacych cen na łatanie niesprawiedliwego rozdawnictwa budzetowego w celu kupowania gosow gdy ludzie dalej beda mieli stale coraz wyzsze ceny a ktore zezrą te podwyzki plac. .Niedlugo tez wszystkie place i emerytury beda prawie jednakowo najnizsze a Ci co jeszcze zdaza widzac to jak dotuje sie tylko najnizsze dochody zaczna ukrywać coraz bardziej swoje gaze unikajac wyzszego ZUSu W Polsce zostaną tylko jak w Rosji ludzie bardzo bogaci i biedota nawet ta cała ciezko lub dlugoletnio pracujaca .bedzie biedotą przez splaszczenie plac...Malo -to do reszty po PO zniszczy zaufanie do instytucji rzadowych.Nie wie co zrobic ,niech mnie zatrudnieni gdyz On sie juz pogubill ale zapewniam rozdawnictwa ,darmochy nie bedzie a bedzie obnizka cen i szacunek do pracy w godnej placy.Kaczynski to cwaniak polityczny ktory chce wykorzystać elektorat do swoich celow.Bajeruje ignorantow.Co do Czechow drogi Panie; to od wielu lat Oni zarabiaja znacznie lepiej niz my u nas i nie o najnizsza krajowa mi chodzi gdyz godna poaca nie od najnizszej zalezy a od uznania zakresu i skaplikowania obowiazkow o czym juz dawno PIS zapomnial w KP.Ponadto niech Pan sprawdzi "Alior Bank"wartosc zlotowki od dwoch lat wzgledem innych ealut w tym korony czeskiej.To jest przyczyna dlaczego Oni kupuja u nas tak jak Niemcom czy Austriakom tez pasuje u nas.Wy jaki PIS robicie z nas dziadow europejskich, spłaszczacie place, deprawujecie "zlotego".A dlaczego nie obciazyliscie bogatych ziemię an podatkami od nieruchomosci gdyz wowczas ministrowie a nie jak zwykliśmy obecnie w cenach ludzie musieli by najwięcej łożyć na panstwo .Zawiodlem sie na PIS

Dodaj komentarz