KT
KT

Lider partii Polska 2050 podczas konwencji poruszył temat braku węgla na Śląsku oraz kryzysu energetycznego i gospodarczego z jakim się zmagamy.

- Zobaczmy do jakiego absurdu doszliśmy. W aglomeracji, która stoi na węglu, nie ma węgla. Ludzie nie mają węgla, aby zabezpieczyć się na zimę. Co będzie z tymi ludźmi, z 80-letnią kobietą, która nie potrafi obsługiwać Internetu, a dzisiaj pgg jej mówi, że musi kupić przez Internet, a jak nie, to będzie miała krainę lodu. Czy to nie jest absurd? Ludzie muszą wyłożyć całą miesięczną pensję, aby kupić węgiel - komentował Hołownia. Zwrócił też uwagę, że kwota 3 tys. złotych jest niewystarczająca na sezon zimowy.  - Rząd nie jest od tego, aby co dwa tygodnie zmieniać kolejne ustawy, tak, jak było to w przypadku cen węgla, tylko jest od tego, żeby systemowo zarządzać kryzysem, który w części sam spowodował. Dzisiaj oczekujemy od rządzących, że cały ten bałagan, który zrobili w polityce energetycznej kraju, zostanie wreszcie uporządkowany - komentował Hołownia.

Prezes partii Polska 2050 zapewniał, że jego ugrupowanie nie wejdzie do rządu w przyszłej kadencji, jeśli człowiek odpowiedzialny za klimat i energetykę nie będzie miał rangi wicepremiera. - To jest nasz postulat programowy. To jest też nasze zobowiązanie. Sami widzimy, że ceny energii, od tego jak jest wytwarzana, od tego czym palimy w naszych źródłach ciepła, zależy wszystko - zaczynając od cen żywności, idąc przez zatrudnienie czy szanse edukacyjne naszych dzieci. Energią trzeba się kompetentnie zająć - komentował polityk. Podczas konwencji przedstawiono też kandydatów na kandydatów do Sejmu z ramienia Polski 2050 z terenu Śląska i Zagłębia, byli to: Karina Wojtusiak, Łukasz Osmolak i Kamil Wnuk.

Szymon Hołownia został także zapytany o budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jego zdaniem inwestycja powinna zostać wstrzymana. - To nie jest moment, gdy rynek lotniczy przeżywa potężne turbulencje. To wydawanie miliardów złotych na lotniska, o których perspektywach zarabiania nie wiemy nic. Jesteśmy w ogniu głębokiego kryzysu gospodarczego i energetycznego i są lepsze miejsca do dystrybucji tych miliardów, które pójdą na CPK - podkreślił Hołownia.

Komentarze

  • Piotr 21 września 2022 08:01Czyli Pan Kaczyski ma racje ma Prezesi premii nie powinni otrzymywac.
  • Nie dasie ukryc 21 września 2022 07:58Za komuny krzyczano"dajcie Im pustynie a piasku zabraknie".Komuna tyle kopaln postawila i komu wegla brakuje na ogrzewanie domow.?
  • Kuba 21 września 2022 07:40W ubieglym roku jako energetyk po 45latach w energetyce odeszlem na emeryture ,juz wtedh palili w piecach blotem ,tylo ka swieta dawali lepszy wegiel. Wynikalo to z tego ze jeden Prezes rzadzi z drugim 5lat ,oszczedzac na ludziach juz nie potrafi wec aby sie wykazac finasowo wali bloto do kotla ,bloto podgrzewane gazem a kotly ,c go one obchodza ,za kolejne 5lat RN wybierze innego wiec niech inny sie martwi ,ten obecny od RN premie wezmie .A ze spoleczenstwo i ruina w kotlach.No i odeszlem i co ,bezemnie nie daja rady, no to niech se sami biora do pracy.

Dodaj komentarz