JKH Jastrzębie
JKH Jastrzębie

Klub JKH GKS poinformował, że do zespołu dołączył Josef Mikyska. Ten 28-letni napastnik przez dekadę związany był z Bili Tygrzi Liberec, w którego barwach zadebiutował w czeskiej ekstralidze oraz Champions Hockey League. Ponadto Mikyska ma za sobą grę na Słowacji oraz w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Mikyska podpisał umowę do końca sezonu. 
W lipcu i sierpniu wydawało się, że po raz pierwszy od wielu lat w JKH GKS Jastrzębie zabraknie Czecha. Ostatecznie jednak hokejowy los sprawił, że na Jastorze zakotwiczy zawodnik zza Sudetów. Josef Mikyska urodził się 12 lipca 1994 roku we Frydlandzie (niedaleko polskiej Bogatyni) i od początku swojej przygody z hokejem związany był z pobliskimi Białymi Tygrysami z Liberca.
– Nie jest wielką tajemnicą, że po pożegnaniu z Vitalijsem Pavlovsem poszukiwaliśmy doświadczonego zawodnika do ofensywy. Cieszymy się, że mimo niełatwej sytuacji na rynku udało nam się porozumieć z Josefem Mikyską. Liczymy, że będzie jednym z liderów naszego zespołu – mówi nam dyrektor sportowy Leszek Laszkiewicz. (inf. JKH)
 

Komentarze

Dodaj komentarz