MOSiR Rybnik
MOSiR Rybnik

Ruda OCR Kids, Alter Sport Ninja Kids oraz Kamień Extreme Kids składają się na tegoroczną Rybnicką Ligę OCR Kids. Dwie pierwsze imprezy odbyły się odpowiednio w czerwcu i sierpniu. Finałowe zmagania cyklu, czyli Kamień Extreme Kids zaplanowano na niedzielę, 25 września. Zapisy na to wydarzenie zostaną uruchomione 15 września o godz. 20. 
– Z okazji finały ligi wprowadziliśmy nową, rodzinną konkurencję Family Fun. Umożliwiamy tym samym możliwość startu rodzica razem z dzieckiem, co ważne każda z osób otrzyma medal – mówi Daria Kudio z rybnickiego MOSiR-u. 

Udział i klasyfikacje
Organizatorzy przewidzieli trzy formuły zawodów. Family Fun – czyli tor biegowy dla dzieci z pełnoletnim opiekunem i wspólne pokonywanie przeszkód. – Tutaj stawiamy na zabawę, więc nie będzie prowadzona klasyfikacja – wyjaśnia Daria Kudio. Podobnie jak w formule Open Kids (tor biegowy dla dzieci w wieku 4-12 lat), w której dopuszczalna jest pomoc wolontariuszy w pokonywaniu przeszkód. Tutaj organizatorzy zapraszają dzieci, które rozpoczynają dopiero swoją przygodę z biegami OCR.
Dużo poważniej zapowiada się rywalizacja w kategorii Elita Kids, na potrzeby której powstanie tor biegowy dla dzieci w wieku 7-12 lat. Uczestnicy muszą samodzielne pokonywanie przeszkód, a klasyfikacja prowadzona będzie w kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i dla chłopców.
Trasa toru biegowego to ok. 1000 metrów oraz nie mniej niż 10 przeszkód. Szczegółowe informacje pojawią się najpóźniej 21 września w dedykowanej aktualności na stronie www.mosir.rybnik.pl.

Zapisy i opłaty 
Organizator ograniczył liczbę uczestników do 150 osób. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 września 2022 r. lub do wyczerpania limitu uczestników – przez formularz elektroniczny, na stronie www.mosir.rybnik.pl. 
Jeżeli limit uczestników nie zostanie wyczerpany, zapisać się na imprezę będzie można osobiście w dniu zawodów, 25 września (maksymalnie 40 osób). Podczas wydarzenia organizatorzy zapewniają m.in.: opiekę medyczną, wodę na mecie, medal dla każdego kto ukończy biegowy tor przeszkód oraz
elektroniczny pomiar czasu w kategorii Elita Kids.
Opłata startowa (najpierw należy dokonać zgłoszenia internetowego, a następnie można dokonać opłaty), zależna jest od wybranej formuły zawodów i termonu zgłoszenia udziału. Do 22 września: Family Fun 50 zł (za dwie osoby), Open Kids 30 zł, Elita Kids 40 zł. W dniu zawodów cena wzrasta o 10 zł. (zapisy będą prowadzone tylko pod warunkiem wolnych miejsc, płatność gotówką). 

Kamień Extreme
Organizatorzy zawodów przypominają także, że do 19 września można się zapisać na bieg główny Kamień Extreme. Szczegóły i formularz zapisowy na www.mosir.rybnik.pl. 

Kamień Extreme Kids 2022
Termin: 25.09.2022 (niedziela)
Start zawodów o godzinie 10.00
Biuro zawodów czynne od godziny 8.00 do 12.00
Miejsce: ośrodek w Kamieniu przy ul. Hotelowej 28
 

Komentarze

Dodaj komentarz