Sportowy weekend w Rybniku (17-18.09)

W najbliższy weekend rybniccy baseballiści będą walczyć o tytuł mistrzów Polski. Piłkarki TS ROW i piłkarze ROW-u 1964 poszukają kolejnych, ligowych punktów – rozgrywając mecze domowe. Na Wiśniowcu miłośnicy dwóch kółek będą rywalizować w ramach pucharu Polski. Cały czas trwają nabory na jesienne akademie: biegania i nordic walking. Można również zapisać się jeszcze na tegoroczną edycję Kamień Extreme.    


BASEBBAL – EKSTRALIGA  
Silesia Rybnik rozgrywa bardzo dobry sezon. Po zdobyciu pucharu Polski, rybniczanie wywalczyli prawo gry w finałach tegorocznej ekstraligi. O tytuł najlepszej drużyny w Polsce, zespół Silesii rywalizuje z Ekobud Stal Kutno Baseball. Dwa pierwsze mecz w Kutnie wygrali gospodarze i prowadzą w serii do trzech zwycięst 2:0. Trzecie spotkanie odbędzie się w sobotę, 17 września. Jeżeli rybniczanie wygrają, 4 mecz zaplanowano na najbliższą niedzielę. 

Silesia Rybnik – Ekobud Stal Kutno Baseball
Miejsce: boisko bejsbolowe, ul. Partyzantów 
Termin: sobota, 17 września godz. 13.00
(ewentualny czwarty mecz finałów w niedzielę, 18.09 g.11)


SPORTY  ROWEROWE – MTB
Puchar Polski w kolarstwie górskim JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C to dwudniowe, międzynarodowe zawody w kolarstwie górskim, które odbędą się 17-18 września na terenie kompleksu Parku Sportowego Wiśniowiec przy ul. Gliwickiej. Jest to już druga edycja zawodów, którego zeszłoroczny debiut cieszył się sporym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców. Trasa to widowiskowa, terenowa pętla o długości około 4 km, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, belek i skoczni. W zawodach wezmą udział najlepsi polscy kolarze górscy, którzy rywalizowali już na trasach tegorocznego pucharu Polski w Krynicy-Zdroju, Jastrzębiu-Zdroju, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Głuchołazach. Podczas zawodów odbędą się także wyścigi dla amatorów oraz dzieci, dla których przygotowana zostanie specjalna trasa.

JBG-2 Wiśniowiec MTB XCO Race UCI C3 – Puchar Polski
Miejsce: Tor Wiśniowiec ul. Gliwicka     
Termin: sobota-niedziela, 17-18 września  
Start: godz. 13.00


PIŁKA NOŻNA – IV LIGA  
Piłkarze z Rybnika zdecydowanie lepiej radzą sobie w tegorocznych rozgrywkach IV ligi, grając na własnym stadionie. Co w cale nie było regułą w latach poprzednich. W sobotnim starciu podopieczni Ołeksandra Szeweluchina nie będą jednak faworytem. Na stadion przy ul. Gliwickiej przyjedzie bowiem Unia z Turzy Śląskiej, jeden z faworytów do wygranie tegorocznej kampanii na czwartoligowych boiskach. Kibice ROW-u liczą na niespodziankę. 

ROW 1964 Rybnik – Unia Turza Śląska  
Miejsce: Stadion Miejski, ul. Gliwicka 72
Termin: sobota, 17 kwietnia   
Start: godz. 16:00


PIŁKA NOŻNA KOBIET – II LIGA  
Piłkarki z Rybnika znakomicie prezentują się w ostatnich meczach. Nie dość, że regularnie wygrywają, to strzelają jeszcze sporo bramek. W pięciu spotkaniach obecnego sezonu rybniczanki trafiły aż 24 razy, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. Kolejnym rywalem TS ROW-u będzie KSP Kielce, a mecz zaplanowano na sobotę, 17 września. Pierwszy gwizdek o godz. 16. 

TS ROW Rybnik – KSP Kielce 
Miejsce: boisko w Kamieniu 
Termin: sobota, 17 września    
Start: godz. 16:00


REKREACJA – ROWERY
18 września odbędzie się ostatni w tym roku rajd rowerowy organizowany przez PTTK – Żegnaj Lato. Meta rajdu usytuowana będzie na boisku LKS „Płomień" w Ochojcu ul. Cystersów 34. Dojazd na metę trasami dowolnymi. Zbiórka grupy z Rybnika – godz.: 9:45, start rowerzystów — godz.: 10:00 parking OSR „RUDA". Przyjmowanie uczestników na mecie od godz. 11.00. Konkursy zręcznościowe od godz. 11.30. Zakończenie około godz. 13.30. Wpisowe nie obowiązuje. 

Rajd rowerowy Żegnaj Lato
Miejsce: Rybnik – Ochojec      
Termin: niedziela, 18 września  
Start: godz. 10.00


PIŁKA NOŻNA – A, B, C 
W niższych ligach piłkarskich – w meczach domowych, zaprezentują się drużyny z Niewiadomia, Radziejowa, Niedobczyc, Gotartowic, Ochojca, Kamienia i Chwałowic. 

Klasa A, grupa: Rybnik
Polonia Niewiadom – Start Mszana sobota, 17 września godz. 16.00
MKS 32 Radziejów – Polonia Marklowice sobota, 17 września godz. 16.00
Rymer Rybnik – Polonia Łaziska Rybnickie niedziela, 18 września godz. 16.00
Sygnały Gotartowice – Borowik Szczejkowice niedziela, 18 września godz. 16.00
Płomień Ochojec – LKS Baranowice niedziela, 18 września godz. 16.00

Klasa B, grupa: Rybnik
KP Kamień – Dąb Dębieńsko niedziela, 18 września godz. 16.00

Klasa C, grupa: Rybnik
Pierwszy II Chwałowice – Zryw Bzie niedziela, 18 września godz. 16.00


REKREACJA – AKADEMIE 
Rozpoczęły się nabory na jesienne edycje dwóch akademii organizowanych przez MOSiR Rybnik. We wtorki i czwartki (27.09. – 8.11.2022) będzie można pobiegać pod okiem fachowca. W poniedziałki i czwartki (19.09. – 13.10.2022) pospacerować z instruktorem nordic walking. Obowiązuje limit miejsc, warto więc się pospieszyć. Formularze do zapisów na stronie www.mosir.rybnikl.pl. 

Akademia Biegania 
Miejsce: stadion lekkoatletyczny, ul. Gliwicka      
Termin: wtorek, czwartak od 27.09 do 8.11 
Start: godz. 18.00 i 19.00
   
Akademia Nordic Walking 
Miejsce: stadion lekkoatletyczny, ul. Gliwicka      
Termin: poniedziałek, czwartak od 19.09 do 13.10
Start: godz. 17.30


REKREACJA – BIEGANIE  
Trwają zapisy na tegoroczną edycję Kamień Extreme. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę i przeżycie biegowej rywalizacji na trasie z przeszkodami naturalnymi (np.: staw, piach, błoto) oraz technicznymi (np.: podesty, ściany, rusztowania). Na trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość, siłę. Trasa z przeszkodami zostanie wytyczona na dystansie około 5,5 km. Zapisy i szczegóły na www.mosir.rybnik.pl. 

XVII Kamień Extreme
Miejsce: ośrodek w Kamieniu 
Termin: niedziela, 25 września 
Start: godz. 12.00

UWAGA
Organizujesz w Rybniku ciekawą imprezę sportową? Chcesz o niej poinformować rybniczan? Napisz na mejla: sport.rybnik@gmail.com lub zadzwoń: 606 328 123.  

Komentarze

Dodaj komentarz