post image
KT

W lokalu Bravita w Rybniku Dominika Kierpiec-Kontny, czyli Ślōnsko Bajarka poprowadziła swój program autorski. Dzieci wysłuchały prawdziwej śląskiej bajki, wsłuchały się też w dźwięki wiolonczeli. Było to pierwsze spotkanie w ramach programu "Ślōnski Przedszkole", którego pomysłodawcą jest Grzegorz Buchalik. W trakcie spotkania Dominika Kierpiec-Kontny przybliżyła dzieciom historię Górnego Śląska, a także język śląski wraz z akompaniamentem muzycznym.

Przypomnijmy, z inicjatywy Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich w Rybniku ma powstać "Ślōnski przedszkole", jednak przed realizacją tego pomysłu, zdecydowano się zorganizować warsztaty, aby sprawdzić, jakie jest zainteresowanie tego typu przedszkolem.

- Widziałam, że połączenie muzyki wraz z nauką języka śląskiego podobało się dzieciom. Często prowadzę takie zajęcia wraz z pacynką, wiolonczelą, chcę, żeby ten język śląski wciąż był używany, żeby rodzice go uczyli. Taka dwujęzyczność jest potrzebna dzieciom ze Śląska - przekazuje Dominika Kierpiec-Kontny.

Komentarze

Dodaj Komentarz