Wacław Troszka
Wacław Troszka

Baseballiści z Rybnika, po pokonaniu w półfinale tegorocznej ekstraligi Centaurów z Warszawy, awansowali do finału sezonu 2021/22 i walczyli z Ekobud Stal Kutno o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Faworytem zmagań, do trzech wygranych meczów, byli obrońcy tytułu, czyli ekipa z Kutna. Kilka tygodni temu rybniczanie pokonali jednak finałowego rywala w pucharze Polski i kibice z Rybnika liczyli, że podopieczni Kodai Hamabaty wywalczą złote medale. 
Dwa pierwsze mecze rozegrane w Kutnie padły łupem gospodarzy, chociaż Silesia była bardzo blisko zwycięstwa w spotkaniu nr 1. Ostatecznie jednak rybniczanie musieli wygrać swój pierwszy mecz domowy, aby doprowadzić do spotkania nr 4. 
Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli goście, obejmując prowadzenie 2:0. Silesia szybko wyrównała na 2:2, ale od tego momentu zarysował się przewaga drużyny z Kutna. Przyjezdni regularnie powiększali swoją przewagę, by po 9 zmianach zwyciężyć 15:8. Silesii pozostała radość z tytułu wicemistrzów Polski i nadzieja na rewanż za rok. 

PO MECZU POWIEDZIAŁ 
Dariusz Ptaś, prezes Silesii Rybnik 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników jakie odnosiliśmy w tym roku. Po odejściu trenera Watanabe, byliśmy pełni obaw, jak będzie się prezentowała drużyna. Okazała się, że nie było tak źle. Pozyskaliśmy Artura Strzałkę i dwóch Japończyków, to pozwoliło nam wywalczyć puchar Polski i wicemistrzostwo kraju. Mieliśmy nadzieję, że powalczymy z Kutnem o złoto. Była duża szansa na zwycięstwo w pierwszym meczu finałów, przegraliśmy jednak na własne życzenie, popełniając błąd taktyczny.  W drugim spotkaniu Kutno kontrolowało przebieg wydarzeń, ale liczyliśmy, że na własnym boisku wrócimy do gry. Niestety, to się nie udało. Nasz rywal pokazał siłę. Wierzę, że za rok wrócimy mocniejsi. Mamy sporo młodych zawodników, którzy cały czas się rozwijają, przypomnę tylko, że zdobyliśmy mistrzostwo Polski w kategorii U18. O baseball w Rybniku jestem spokojny. 

Silesia Rybnik – Ekobud Stal Kutno Baseball 8:15
Stan finału: 3:0 dla Kutna 
Silesia: Kodai Hamabata, Domon Arata, Franek Dudek, Adrian Mularczyk, Szymon Garus, Marek Setla, Jacek Wilk, Robert Stęchły, Przemek Sobik

Komentarze

Dodaj komentarz