Materiały prasowe Relaks Rzuchów od lewej: Alojzy Knura, Andrzej Szweigstil, Bolesław Węglorz i Henryk Mainka, czyli drużynowy mistrz okręgu wodzisławskiego
Materiały prasowe Relaks Rzuchów od lewej: Alojzy Knura, Andrzej Szweigstil, Bolesław Węglorz i Henryk Mainka, czyli drużynowy mistrz okręgu wodzisławskiego

Relaks najlepszy

Kierownictwo sprawował Eugeniusz Cyran, on też prowadził sekretariat, a sędziował Alojzy Huwer. Przysłowiowym czarnym koniem okazała się ekipa Relaksu Rzuchów, która występuje jedynie w lidze okręgowej, tymczasem w wyścigu do finału DPP zostawiła w pokonanym polu kilka drużyn ogranych w ekstraklasie i sięgnęła po tytuł drużynowego mistrza okręgu.

– Nigdy nie graliśmy wyżej jak w okręgówce ani nie mieliśmy innych osiągnięć, ale też nigdzie nie startowaliśmy. Teraz wybraliśmy się na DPO, bo był taki obowiązek – zdradził nam Andrzej Szweigstil, szef zwycięskiego teamu, który ugrał 10518 pkt., a wystąpił w składzie Andrzej Szweigstil, Bolesław Węglorz, Alojzy Knura i Henryk Mainka.

Drugie miejsce i tytuł pierwszego pierwszego drużynowego wicemistrza okręgu wywalczyła pierwszoligowa drużyna LKS Lyski (9376 pkt.), którą reprezentowali Klaudiusz Wojaczek, Grzegorz Wojaczek, Mirosław Szulik i Mirosław Szewczyk. Na trzecim miejscu z tytułem drugiego drużynowego wicemistrza okręgu zameldowała się pierwszoligowa ekipa GKS Dąb Gaszowice (9165 pkt., Wojciech Pielacz, Bolesław Tomaszewski, Marian Pielacz i Wiesław Biernat). Z czwartego miejsca zakwalifikował się trzecioligowy team Herkulesa Rydułtowy (9132 pkt., Edward Cisek, Kazimierz Wróblewski, Marian Kopiec i Marek Wróblewski). Z piątego miejsca wszedł czwartoligowy zespół Krojca Krzyżanowice (8871 pkt., Piotr Drzymała, Krystian Procek, Józef Żak i Jarosław Darda). Z szóstego miejsca awans wywalczyła pierwszoligowa drużyna Strażaka Głożyny (8687 pkt., Adam Juraszek, Władysław Maziarczyk, Eugeniusz Latocha i Włodzimierz Stroiński).

Ile kto nagrał

Prowadzono także klasyfikacje indywidualną, bo choć mogą znaleźć się w niej gracze ekip, które nie uzyskały awansu, to punkty liczą się w rankingu okręgowym. Tu konkurencji nie miał Klaudiusz Wojaczek (LKS Lyski, 3135 pkt., 30 wygranych), drugi wynik zrobił Kazimierz Grzywacz (Czarni Gorzyce, 3110 pkt., 29 zwycięstw), a trzeci był Andrzej Szweigstil (Relaks Rzuchów, 2955 pkt., 27 wygranych). Z czwartym wynikiem turniej ukończył Bolesław Węglorz (Relaks Rzuchów, 2884 pkt.), piąty wynik zrobił Piotr Drzymała (Krojc Krzyżanowice, 2780 pkt.), a szósty Grzegorz Wojaczek (LKS Lyski, 2751 pkt.).

Przypomnijmy, że w okręgu Rybnik bezpośrednio po zakończeniu turnieju o DPO i podliczeniu wyników zwycięzców drużynowych i indywidualnych uhonorowano pucharami i medalami, w okręgu Śląsk Południe jest inny zwyczaj.

– U nas zwycięzcy DPO puchary, medale i dyplomy odbiorą w czasie uroczystości na zakończenie sezonu, która ma odbyć się w grudniu – poinformował Eugeniusz Cyran, wiceprezes okręgu Śląsk Południe.

Dodajmy jeszcze, że finał turnieju o DPP odbędzie się 8 i 9 października w Ośrodku Przygotowań Sportowych Olimpia w Rybniku-Kamieniu.

Elżbieta Piersiakowa

Komentarze

Dodaj komentarz