Materiały prasowe Najlepsza drużyna turnusu
Materiały prasowe Najlepsza drużyna turnusu

– Wszystkie turnieje przebiegały w dobrej atmosferze, nie było spornych spraw ani żadnych nieporozumień. Poziom gry był bardzo wysoki, ale też przyjechało wielu zawodników, którzy występują w pierwszej i drugiej lidze, zjawiło się także kilku byłych mistrzów Polski. Pogoda była na ogół słoneczna, ale wiał dość mocny, chłodny wiatr, więc więcej czasu poświęcało się spacerom, a mniej opalaniu – relacjonuje Józef Cegiełka, pomysłodawca turnusów ze skatem i ich dobry duch, zawodnik Przyszłości Rogów.

Około połowy uczestników turnusu stanowili przedstawiciele naszego regionu (głównie okręgu wodzisławskiego i rybnickiego), przyjechali gracze z innych stron oraz niezrzeszeni, przybyła silna ekipa z Niemiec. Skatowe towarzystwo rozegrało osiem turniejów, których wyniki liczyły się do klasyfikacji generalnej, a w części do zdobycia były laury specjalne.

Turniej o puchar wiceprezesa PZSkat ds. sportowych wygrał Kazimierz Grzywacz (Czarni Gorzyce, 2321 pkt.), drugi był Władysław Maziarczyk (Strażak Głożyny, 2116 pkt.). W turnieju o puchar prezesa okręgu Śląsk Południe zwyciężył Józef Cegiełka (Przyszłość Rogów, 2485 pkt.), trzeci był Marian Kasparek (LKS Górki Śląskie, 1956 pkt.). W turnieju o puchar prezesa Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej (właściciela ośrodka Ania) trzecie miejsce zajął Stefan Chlebik (Relaks Wodzisław, 2991 pkt.), a w turnieju o puchar drużyny niemieckiej trzeci był Władysław Maziarczyk (Strażak Głożyny, 1978 pkt.).

W klasyfikacji drużynowej najlepszy był team, który ugrał w sumie 40323 pkt., a tworzyli go Edward Cisek (Herkules Rydułtowy), Bolesław Starosta (Strażak Głożyny) i Julian Nieroda (TKKF Skat Racibórz). W indywidualnej klasyfikacji generalnej konkurencji nie mieli Józef Armatys (Skat Racibórz, 14029 pkt.), Edward Cisek (Herkules Rydułtowy, 13996 pkt.) oraz Władysław Maziarczyk (Strażak Głożyny, 130903 pkt.), i to oni wywalczyli tytuły najlepszych graczy turnusu. W nagrodę zyskali prawo do zniżki na pobyt na następnych skatowych wczasach, podobnie też, jak pozostali laureaci, otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Kierownictwo sprawował Józef Cegiełka, a sędziował Julian Nieroda.

W czasie części oficjalnej Józef Cegiełka i Julian Nieroda otrzymali laury PZSkat m. in. za popularyzowanie skata na wczasach, czyli na drugim końcu Polski. Pierwszy z panów odebrał odznakę złotą (dołożył ją do odznaki brązowej i srebrnej, które już ma), a drugi odznakę brązową. Wnioskodawcą był prezes okręgu Śląsk Południe Alojzy Huwer.

Komentarze

Dodaj komentarz