KMP w Jastrzębiu
KMP w Jastrzębiu

Dzięki czujności i rozwadze udało się uniknąć wyłudzenia gotówki. Do jednej z mieszkanek przyjechał mężczyzna z paczką i podał się za kuriera. Domagał się od kobiety pieniędzy za paczkę, którą przywiózł dla jej ojca. Mężczyzna również przebywał wtedy w domu i zawiadomił policjantów, informując, że pod jego domem stoi mężczyzna, który przejechał taksówką i domaga się pieniędzy od jego córki i podaje się za kuriera.

Kurier chciał kobiecie przekazać przesyłkę adresowaną dla ojca. Mężczyzna poinformował policjantów, że pod jego dom podjechał mężczyzna samochodem TAXI, który podał się za kuriera. Poinformował on kobietę, że ma dla ojca przesyłkę za pobraniem, za którą należy zapłacić.

W tym samym czasie na numer stacjonarny ktoś zadzwonił, że przyjedzie kurier i trzeba zapłacić za paczkę. Na szczęście przesyłka nie została odebrana oraz nie zapłacono za nią, tym sposobem jastrzębianie nie zostali oszukani. Radzimy, by przy każdym kontakcie z osobą dostarczającą przesyłki, zachować szczególną ostrożność. Nigdy nie odbierajmy paczek, których nie zamawialiśmy. Bądźmy czujni i pamiętajmy, że odbierając płatną przesyłkę w imieniu kogoś bliskiego, najlepiej przed zapłatą, skontaktować się z faktycznym adresatem i zapytać, czy spodziewał się przekazu, za który będzie musiał zapłacić. Jeżeli nie mamy pewności, nic nie odbierajmy i nie podpisujmy.

- przestrzega  st. asp. Halina Semik z policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Komentarze

  • Olek 22 września 2022 11:22ja bym mu jeszcze zdjecie zrobił udając że niby bedę płacił

Dodaj komentarz