Dominik Gajda

Bardzo udanie rozpoczęli drugoligowy sezon koszykarze z Rybnika. Podopieczni Jakuba Krakowczyka na inauguracyjne spotkanie udali się do Tychów, gdzie zmierzyli się z rezerwami GKS-u.
Po pierwszej połowie gospodarze mieli o 4 oczka więcej. Rybniczanie wszystkie straty odrobili w III kwarcie i przed decydującymi 10-cioma minutami prowadzili 46:44. Ostatnia część gry to popis skuteczność MKKS. Koszykarze z Rybnika zdobyli 38 pkt i mogli się cieszyć ze zwycięstwa 84:73. Liderami rybnickiej ekipy byli Lewandowski, autor 32 pkt, którego w ofensywie wspierali Wydra (20 pkt) i Kosiorowski (16 pkt).
W 2. kolejce MKKS zmierzy się we własnej hali z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl. Mecz ten zostanie rozegrany w sobotę, 1 października. Początek o godz. 18.

GKS II Tychy – MKKS Rybnik 73:84 (18:16, 13:11, 13:19, 29:38)