Materiały prasowe Zwycięzcy turnieju w Woszczycach: Stanisław Bogusławski z Żor, Grzegorz Kolonko z Łazisk i Mateusz Dąbrowski z Pszczyny
Materiały prasowe Zwycięzcy turnieju w Woszczycach: Stanisław Bogusławski z Żor, Grzegorz Kolonko z Łazisk i Mateusz Dąbrowski z Pszczyny

Gracze żorskiego klubu przyjechali w sile dziesięciu ludzi i zdominowali zawody, zajmując aż pięć miejsc w pierwszej siódemce. Czwarty był Eugeniusz Skupień (2892 pkt.), piąty Tomasz Szymała (2746 pkt.), szósty Jan Standowicz (2663 pkt.), a siódmy Bogdan Gawron (2546 pkt.). Uhonorowano w sumie dziesięciu najlepszych graczy oraz po trzech zwycięzców każdej serii, więc informujemy, że pierwszą serię wygrał Stanisław Bogusławski (1327 pkt.), drugi był Andrzej Kąsek (Jardex WDK Szczejkowice, 1244 pkt.), a trzeci Andrzej Konsek (SK Woszczyce). W drugiej serii triumfował Tomasz Szymała (1458 pkt.), a trzeci był Eugeniusz Skupień (1237 pkt.). W trzeciej serii drugie miejsce zajął Jan Standowicz (1324 pkt.). Kierownictwo sprawował Andrzej Konsek (on też wręczał nagrody), sędziował Ernest Waloszyński, a sekretariat prowadził Adrian Szafraniec. Na wszystkich uczestników turnieju, których było 39, tradycyjnie czekał poczęstunek.

Cykl organizują wspólnie burmistrz Orzesza, Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne ELEKTRO oraz SK Woszczyce. Zawody odbywają się co miesiąc od maja do listopada w Gospodzie Myśliwskiej.

Przypomnijmy, że na cykl składa się sześć turniejów eliminacyjnych oraz turniej finałowy, do którego kwalifikuje się 24 najlepszych wedle listy. Klasyfikacja generalna obecnie obejmuje 66 osób. Drugi jest Tomasz Szymała (13070 pkt.), a trzeci Eugeniusz Skupień (10972 pkt,). Szósty turniej odbędzie się 28 października o godzinie 16. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Komentarze

Dodaj komentarz