KMP w Żorach
KMP w Żorach

W kolizji wzięły udział dwa samochody osobowe oraz samochód dostawczy. "Kierujący volkswagenem transporterem 22-letni obywatel Ukrainy nie zachował właściwej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył opla corsy, kierowanego przez 66-letnią żorzankę. Siłą uderzenia corsa wjechała w bmw, kierowanym przez 46-latkę, która chwilę wcześniej zatrzymała się przed oznakowanym przejściem dla pieszych prowadzącym do jednego z dyskontów. Policjanci ustalili, iż wszyscy kierujący byli trzeźwi - przekazał asp. Marcin Leśniak.

66-latka została zabrana do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego w celu dalszej diagnostyki. Mężczyzna kierujący samochodem dostawczym otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz 12 punktów karnych za spowodowanie kolizji.

Komentarze

  • SzaryKierowca76 18 października 2022 12:23Po wprowadzeniu nowych przepisów ilość wypadków ŚMIERTELNYCH na przejściach WZROSŁA o 34 procent, potrąceń - WZROST o 55 procent. Kary dla kierowców wzrosły, a dla pieszych nie. Na kierowców nałożono dodatkowy obowiązek MYŚLENIA ZA PIESZYCH. W wielu przypadkach sprawcą JEST PIESZY - ale winę ponosi KIEROWCA, który musi naprawiać auto z własnego AC - zamiast z kieszeni sprawcy - pieszego (weź się sądź - to tylko strata czasu i pieniędzy) Jest to dowód na to, że nowe przepisy są ŹLE skonstruowane.
  • Kuba 08 października 2022 08:09Niby winny byl kierowca,lecz juz dawno wiadomo i oczywistym jest ze winnym jest wladza PISu ktora na sile w Polskich realiach przeforsowala pierwszenstwo zblizajacych sie pieszych ktorzy wchodza czesto bez ostrzezenia. Przykladem niech bedzie uzasadnienie co sami przyznają do wprowadzenia przejsc sugerowanych na odpowiedzilnosc pieszych. "Kierowca szczegolnie wjezdzajac i wyjezdzajac z ronda nie jest wstanie kontrolowac wszystkich dynamicznych itp..."To ze Ustawodawca przyczynil sie swiadomie gdyz zdawal sobie sprawe do smierci i kalectwa tak wielu pieszych jak teraz nie zwalana z niego odpowiedzialnosci ze jest wyjety z pod prawa."Na przejściach ginie znacznie więcej pieszych z krzywda dla kierowcow . Nowe przepisy zadziałały na odwrót GRZEGORZ KARCZMARZ04.10.2022"Owszem w Niemczech tez piesi maja pierwszenstwo,tyle ze tam jadac do Szwajcarii od str Czech 340km naliczylem bocznymi drogami 8 przejsc w tym 4 ze swiatlami.Slowem w Polsce glupcy rzadza krajem co potwierdza nie tylko to ale praktyczną hiperinflacje i inne.
  • Kuba 08 października 2022 08:03Niby einny byl kierowca,lecz juz fawno wiadomo i oczywistym jest ze winnym jest wladza PISu ktora na sile w Polskich realiach przeforsowala pierwszenstwo zblizajacych sie pieszych ktorzy wchodza czesto bez ostrzezenia. Przykladem nech bedzie uzasadnienie do wprowadzenia przejsc sugerowanych na odpowiedzilnosc pieszych."Kierowca szczegolnie wjezdzajac i wyjezdzajac z ronda nie jest wstanie kontrolowac wszystkich dynamicznych itp..."To ze Ustawodawca przyczynil sie swiadomie gdyz zdawal sobie sprawe do smierci i kalectwa tak wielu pieszych jak teraz zwalana niego winne."Na przejściach ginie znacznie więcej pieszych z krzywda dla kierowcow . Nowe przepisy zadziałały na odwrót GRZEGORZ KARCZMARZ04.10.2022"Owszem w Niemczech tez piesi maja pierwszenstwo,tyle ze tam jafac do Szwajcariiod str Czech naliczylem 8 przejsc w tym 4ze swiatlami.Slowem w Polsce glupcy rzadza krajem co potwierdza nie tyłko to ale praktyczna hiperinflacje.

Dodaj komentarz